امیدواری سفیر جدید بریتانیا در ایران به بهبود روابط گردشگری

24 سپتامبر 2016 - 09:00 dsfr.ir/6x0cp

امیدواری سفیر جدید بریتانیا در ایران به بهبود روابط گردشگری
theclassytraveler.com
هواپیمای بوئینگ شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز

بریتانیا و ایران سفیران خود را در سال 2011 فراخواندند و روابط سیاسی بین این دو کشور تیره شد.

فرستاده جدید بریتانیا در ایران، نیکلاس هاپتون، امیدوار است که در طول مدت تصدی خود در تهران، صنعت گردشگری رونق قابل توجهی را در سرزمین دارای فرهنگ غنی ایران تجربه کند. وی در مصاحبه ای که نخستین گفت وگویش با یک آژانس خبری از زمان انتسابش به این سمت بوده، به نشریه «ترند» گفت: «فکر می کنم ایران پتانسیل بسیاری برای یک بازار گردشگری توسعه یافته دارد، همان طور که در گذشته از آن بهره مند بوده است.»

به گفته هاپتون، علاقه بسیار زیادی از جانب گردشگران و شرکت های بریتانیایی نسبت به سیاحت و شناخت تاریخ و میراث فرهنگی شگفت انگیز ایران و لذت بردن از غذاها و جغرافیای آن وجود دارد.

فرستاده جدید بریتانیا در ایران همچنین با اشاره به از سرگیری پروازهای بریتیش ایرویز، تصریح کرد: «اکنون که بریتیش ایرویز به طور مستقیم بین دو کشور پرواز می کند، انتظار دارم بازار گردشگری دو کشور به سرعت گسترش یابد و اثر بسیار مثبتی بر روابط میان ایران و بریتانیا داشته باشد.»

بر اساس این گزارش، در دوم سپتامبر، پس از 4 سال قطع پروازهای بریتیش ایرویز به جمهوری اسلامی ایران، یک بوئینگ 777 این شرکت در تهران به زمین نشست. پروازها در سال 2012 تحت تحریم های بین المللی ایران متوقف شده بودند.

این دیپلمات همچنین از بازگشایی سفارت های ایران و بریتانیا به عنوان گامی مهم به سوی بهبود روابط دوجانبه، به ویژه در حوزه اقتصاد، ابراز خشنودی کرد. وی در نهایت خاطرنشان کرد: «ما اکنون طرح بسیار مثبتی در زمینه روابط کاملا دیپلماتیک برای پیشرفت روابط در تمام بخش ها داریم.»

بریتانیا و ایران سفیران خود را در سال 2011 فراخواندند و روابط سیاسی بین این دو کشور تیره شد. هاپتون به عنوان فرستاده جدید بریتانیا در ایران، در 5 سپتامبر پس از 5 سال قطع روابط دیپلماتیک بین ایران و بریتانیا، برگزیده شد. وی پیشتر به عنوان سفیر بریتانیا در قطر خدمت می کرد و برای بهبود روابط گردشگری میان بریتانیا و این کشور عربی کمک های بسزایی کرده بود.

1