28 فوریه 2024 - 18:49
سرزمین من منتشر شد

گرما و گنج ایران زمین

5 ژوئیه 2015 - 17:00 dsfr.ir/161wi

گرما و گنج ایران زمین
شماره 68ام ماهنامه سرزمین من

اقلیم متنوع ایران قابلیت های گردشگری متفاوتی را برای مقوله ایران گردی رقم زده است، چنان که گـردشگـری چهـار فصل، از گنجینه های اقتصادی و فرهنگی این سرزمین به حساب می آید؛ به ویژه گردشگری تابستانی، یکی از گونه هایی است که در داخل کشورمان طرفداران فراوانی دارد.

"رضا مختاری، سردبیر سرزمین من"

شماره 68ام ماهنامه سرزمین من ویژه تیرماه در 116 صفحه منتشر و به بازار عرضه شد. در این شماره مطالب مختلفی آمده است از جمله 28 راهنمای سفر برای گریز از گرما، 10 مسجد تاریخی ایران برای طی کردن شب قدر و نگاهی به زندگی مردم سوادکوه در استان مازندران. رضا مختاری، سردبیر سرزمین من در سرمقاله این شماره با عنوان "گرما و گنج ایران زمین"، نوشته است:

"اقلیم متنوع ایران قابلیت های گردشگری متفاوتی را برای مقوله ایران گردی رقم زده است، چنان که گـردشگـری چهـار فصل، از گنجینه های اقتصادی و فرهنگی این سرزمین به حساب می آید؛ به ویژه گردشگری تابستانی، یکی از گونه هایی است که در داخل کشورمان طرفداران فراوانی دارد. ایران سرزمین گرمی است و به همان اندازه و خوشبختانه، در آن جاذبه هایی به چشم می خورد که سفر و تفرج در فصل گرما را برای گردشگران تبدیل به تجربه ای مفرح و به یادماندنی سازد. فارغ از جاذبه های عمومی و فراگیر شمال گردی در گرما برای ایرانیان، در گوشه کنار کشورمان و حتی در فاصله کمی از مناطق گرمسیر نقاطی وجود دارند که اعتدال و خنکای آن موجب تجربه ای متفاوت در خنک گردی برای گردشگران می شود.

راهبرد اصلی «سرزمین من» در بخش گردشگری انبوه و پرطرفدار تابستانی بر این بوده است که به سامان آن بکوشد. چنان که با برنامه های سفر و پیشنهادهای خود، به صرفه بودن اقتصادی و زمانی، و پرباری فرهنگی و همچنین امنیت گردشگر و مردم و اقلیم مقصد را فراهم آورد. در بخش قابلیت های جدید نیز بر آن بوده است تا گنجینه های گردشگری تابستانی تازه این سرزمین را به مخاطبان عرضه کند. هر چند این راه، مسیر چندان همواری نیست و مدد رسانه های متنوع و دست اندرکاران مرتبط را می طلبد. شکی نیست با رونق اشکال درست و سالم گردشگری تابستانی در کشورمان، هم گامی در امنیت روانی شهروندان برداشته خواهد شد و هم قدمی در صیانت از فرهنگ و طبیعت مقاصد گردشگری و رونق اقتصاد کشورمان. گزیده آنکه تابستان با تمام گرمی می تواند گنجی باشد که با آن گوشه ای تازه از داشته های این سرزمین رخ بنماید".

دنیای سفر در مطلبی به حضور، فعالیت و نقش نشریات اینترنتی و چاپی در حوزه سفر و گردشگری پرداخته است. ماهنامه سرزمین من، در میان مجلات سفر و گردشگری شاخص است و در نقش یک راهنمای سفر، جاذبه های طبیعی و تاریخی ایران را معرفی می کند و به ارائه برنامه سفر به نقاط مختلف ایران می پردازد.

1