بیشترین گردشگران ورودی ایران، آلمانی، ایتالیایی و فرانسوی هستند

29 ژوئیه 2016 - 11:00 dsfr.ir/oe3mp

بیشترین گردشگران ورودی ایران، آلمانی، ایتالیایی و فرانسوی هستند
میثم رودکی - دنیای سفر
گردشگران خارجی منتظر باز شدن درب ورودی باغ-موزه چهلستون هستند.

رئیس انجمن تورگردانان ایران روز پنجشنبه در گفتگو با ایرنا گفت: بسیاری از گردشگران که برای گرفتن ویزا برای سفر به ایران درخواست می دهند از کشورهای آلمان، ایتالیا و فرانسه هستند.‌

آقای ابراهیم پورفرج گفت: "در این میان تنها درآمد حاصل از گردشگران مذهبی به حساب نمی آید و اروپایی ها در میان گردشگرانی که از کشور بازدید می کنند رتبه اول را دارا هستند".

او گفت: در ژانویه 2016 پس از توافقات هسته ای ایران با کشورهای 1+5 تعداد گردشگران خارجی که از ایران بازدید کرده اند دو برابر شده است.‌

اوایل این ماه، مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد که ایران تمدید ویزای فرودگاهی را از 1 ماه تا 3 ماه افزایش داده است. وی افزود: گردشگران 190 کشور می توانند در هنگام ورود به ایران، در فرودگاه های کشور ویزا با اعتبار یک ماهه بگیرند.

در اکتبر سال 2015، آقای سلطانی فر گفته بود: آسان شدن قوانین گرفتن ویزا، باعث باز شدن درها برای بازگشت دوباره گردشگران خارجی به ایران خواهد شد.

تعداد گردشگران خارجی که به ایران سفر کرده اند در دو سال گذشته 12 درصد رشد پیدا کرده است. در سال 2014، ایران میزبان بیش از 5 میلیون گردشگر بوده که درآمدی 7.5 میلیاردی برای ایران به همراه داشته است.

1