همزمان با هشتصد و هشتاد و هشتمین سال بزرگداشت «شیخ شهاب الدین سهروردی»:

ایستگاه متروی سهروردی امروز افتتاح می شود

8 اوت 2016 - 08:00 dsfr.ir/311p4

ایستگاه متروی سهروردی امروز افتتاح می شود
فرهنگ نیوز
ایستگاه مترو در تهران

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از افتتاح رسمی ایستگاه متروی سهروردی از ایستگاه های باقی مانده نیمه شمالی خط 3 مترو که در محدوده مرکزی شهر، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مازیار حسینی افزود: این ایستگاه طی مراسمی صبح روز دوشنبه 18 مرداد آغاز به کار می کند. وی ادامه داد: برای ساخت این ایستگاه که در عمق 25 متری زمین قرار دارد، علاوه بر 89 هزار متر مکعب خاک برداری، 5 هزار تُن آرماتوربندی، 33 هزار متر مکعب قالب بندی و 58 هزار متر مکعب بتن ریزی شده است.

وی با اعلام این که این ایستگاه دارای 18 دستگاه پله برقی است که ورودی جنوبی آن فردا و ورودی شمالی آن نیز تا قبل از آغاز سال جدید تحصیلی آماده افتتاح می شود، خاطرنشان کرد: ایستگاه بعدی این خط که تا پیش از بازگشایی مدارس افتتاح شده و مورد بهره برداری قرار می گیرد، ایستگاه شهید قدوسی است که در چهارراه قصر واقع شده است.

گفتنی است ایستگاه متروی سهروردی که در خیابان شهید بهشتی بعد از تقاطع سهروردی واقع شده به عنوان یک صد و سومین ایستگاه متروی تهران به فاصله 10 روز از هشتم مرداد «روز بزرگداشت شیخ شهاب الدین سهروردی» و پس از 888 سال از این که « شیخ اشراق» چشم به جهان گشود، گشایش می یآبد.

1