معاون رئیس جمهوری:

جهانگردی را با ایرانگردی آغاز کنیم

29 ژوئیه 2016 - 09:00 dsfr.ir/5s14r

جهانگردی را با ایرانگردی آغاز کنیم
ایرنا
مسعود سلطانی فر، ریاست سازمان میراث فرهنگی

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با شعار 'جهانگردی را با ایرانگردی آغاز کنیم' ایرانیان خارج از کشور را به مشارکت و سرمایه گذاری در بخش گردشگری دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ مسعود سلطانی فر با حضور در شبکه جهانی جام جم سیما، ایرانیان خارج از کشور را به مشارکت و سرمایه گذاری در بخش گردشگری دعوت کرد.

وی با اشاره به فرصت های طلایی و جالب توجه برای سرمایه گذاری ایرانیان داخل و خارج از کشور در بخش گردشگری گفت: هم اکنون بیش از 1750 پروژه در بخش خصوصی در حال انجام است و گردشگری، یک بخش در حال رونق در اقتصاد کشور است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، با اشاره به ثبت جهانی دو اثر قنات ایرانی و بیابان لوت در روزهای گذشته گفت: تاکنون 21 اثر فرهنگی و طبیعی ایرانی را در یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت کرده ایم و بیش از 50 اثر نیز در لیست یونسکو برای رسیدگی و ثبت داریم.

سلطانی فر در ادامه با برشمردن جاذبه های گردشگری برای گردشگران خارجی افزود: در سال های اخیر بخش گردشگری پزشکی یا توریست درمانی رونق بسیاری پیدا کرده است و سالانه بین 300 تا 400 هزار نفر گردشگر از اتباع کشورهای همسایه به خاطر کیفیت مطلوب سرویس های درمانی و پایین بودن هزینه های درمانی به ایران می آیند.

معاون رئیس جمهوری تاکید کرد: خارجی ها برای درمان در پنج محور عمل جراحی قلب باز، درمان بیماری های صعب العلاج، درمان نازایی، جراحی های زیبایی و پیوند اعضا با یک سوم تا یک پنجم قیمت رایج دنیا و با کیفیت بالا به ایران سفر می کنند.

وی یادآور شد: در این زمینه آژانس های زیادی فعالیت می کنند و بیش از 40 گروه سرمایه گذار بیمارستان می سازند و ایرانیان خارج از کشور فرصت خوبی برای سرمایه گذاری در این بخش و دیگر بخش های مرتبط با گردشگری دارند که باید آن را مغتنم بشمارند.

1