از سرگیری بی سروصدای پروازهای ایرانی‌ به استانبول

28 ژوئیه 2016 - 12:30 dsfr.ir/qe0ch

فرودگاه استانبول

با وجود آنکه سازمان میراث فرهنگی در اطلاعیه هایی چندباره اعلام کرده تا زمان عادی شدن شرایط در ترکیه سفر ایرانی ها به این کشور ممنوع خواهد بود، اما به نظر می رسد بار دیگر فرآیند فروش بلیت و انجام پرواز به مقصد استانبول از سر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، پس از کودتای نافرجام ارتش ترکیه در حدود 10 روز قبل و برهم خوردن شرایط سیاسی - امنیتی این کشور مقامات ایرانی اعلام کردند تا اطلاع ثانوی ایرانی ها به این کشور سفر نخواهند کرد و از سرگیری پروازها به معنی آغاز دوباره تورهای مسافرتی نخواهد بود.

با وجود دستورالعمل قطعی و البته اعلام بسیاری از ایرلاین ها مبنی بر آنکه تا زمانی تغییر دوباره شرایط پروازی با حضور مسافران ایرانی انجام نخواهد شد، اما به نظر می رسد فرآیند فروش بلیت بار دیگر آغاز شده و در چند روز اخیر پروازهایی به مقصد ترکیه، فرودگاه های کشور را ترک کرده اند و حتی پروازی صبح امروز با حضور این مسافران فرودگاه امام خمینی (ره) را به مقصد استانبول ترک کرده است.

پیگیری خبرنگار ایسنا از یکی از آژانس های هواپیمایی نشان می دهد ساعت 6:45 صبح روز سه شنبه پرواز شماره 719 هواپیمایی ایران ایر از تهران به مقصد استانبول پرواز انجام داده است.

همچنین فرآیند فروش بلیت برای این شرکت هواپیمایی و البته چند شرکت دیگر به مقصد استانبول دوباره آغاز شده و در طول روزهای آینده همین روال ادامه خواهد داشت.

صبح روز سه شنبه همچنین صحبت از آغاز دوباره پروازهای شرکت هواپیمایی معراج به مقصد ترکیه مطرح شد که هر چند اطلاعات چارتری درباره ی برخی از این پروازها نیز اعلام شد، اما مهرآور – معاون بازرگانی این شرکت هواپیمایی – در گفت و گو با ایسنا، رسما این خبر را رد کرد.

به گفته وی، این شرکت هواپیمایی تنها یک برنامه پروازی مشخص به این مقصد داشته است که به دلیل دستورات سازمان میراث فرهنگی این برنامه تا اطلاع ثانوی متوقف شده و تا دستورات بعدی خبری از آغاز به کار دوباره ایران وجود ندارد.

از سرگیری دوباره پروازها به مقصد ترکیه در حالی در سکوت خبری کلید خورده که در روزهای گذشته رییس انجمن شرکت های مسافرتی کشور نیز اعلام کرده بود حرکت اتوبوس های مسافرتی به ترکیه جز در روز نخست به مرز مسدود بوده ادامه داشته است و برنامه های اتوبوس ها ادامه دارد.

1