13 نوامبر 2019 - 02:48

بلامانع بودن اقامت زنان تنها در هتل ها

15 ژوئیه 2016 - 12:00 dsfr.ir/xh4ts

بلامانع بودن اقامت زنان تنها در هتل ها
securethoughts.com
پذیرش زنان تنها و مجرد در هتل

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره اماکن نیروی انتظامی «بلامانع بودن اقامت زنان مجرد یا تنها در مراکز اقامتی» را به هتل ها بخشنامه کرده اند.

به گفته مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره اماکن نیروی انتظامی «بلامانع بودن اقامت زنان مجرد یا تنها در مراکز اقامتی» را به هتل ها بخشنامه کرده اند و هیچ محدودیتی برای اقامت خانم های تنها در هتل ها و سایر اقامتگاه ها وجود ندارد و لازم نیست آنها پیش از اقامت به اداره اماکن مراجعه کنند. اما هنوز برخی مراکز اقامتی به ویژه مهمانسراها و مهمان پذیرها از اجاره دادن اتاق به این قشر از مسافران خودداری می کنند.

ولی تیموری در گفت و گو با «ایسنا»، تاکید کرده است که سال ها قبل بخشنامه ای که مانع پذیرش زنان تنها در هتل ها می شد، باطل شده و لزومی ندارد به آن دستورالعمل ها و شیوه نامه های قدیمی پرداخته شود.

او یادآور شده است این برخوردهای سلیقه ای در برخی اماکن اقامتی از «عدم آگاهی» ناشی می شود و مراکز اقامتی فقط باید مدارک هویتی این مراجعه کنندگان را ملاحظه کنند و طبق شیوه نامه اخیر حتی لازم نیست این مدارک هویتی را نزد خود محفوظ نگه دارند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1