24 نوامبر 2020 - 07:56

راهکارهای همکاری بین اصفهان و وین بررسی شد

30 می 2016 - 12:30 dsfr.ir/sh3bo

راهکارهای همکاری بین اصفهان و وین بررسی شد
ایرنا
جلسه مسئولان شهر اصفهان و شهر وین در هتل عباسی اصفهان برگزار شد.

راهکارهای همکاری دو شهر اصفهان و وین (پایتخت اتریش) در جلسه مشترک شهرداران این دو شهر بررسی شد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، در این جلسه که در هتل عباسی اصفهان برگزار شد، شهردار وین گفت: با توجه به سابقه فرهنگی و تاریخی اصفهان و وین باید بدنبال انعقاد تفاهمنامه ای بین دو شهر باشیم.

«میشایل هویپل» افزود: زمینه های فرهنگی، مناسب ترین حوزه برای ارتباطات بیشتر با اصفهان است.

شهردار وین اظهار داشت: البته سایر مباحث مثل فناوری های نوین، پسماند، حمل و نقل، آب و فاضلاب، انرژی و ... نیز زمینه های مهم و مناسبی است که در تفاهمنامه بین شهرداری اصفهان و وین باید به آنها پرداخته شود.

هویپل در باره زمینه های سرمایه گذاری وین در اصفهان نیز گفت: کشور اتریش بعنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا به قوانین و مصوبات این اتحادیه پایبند است و وین جایگاه خاصی برای مذاکره و تعامل قائل بوده و از همین رو نیز با خشونت و تحریم مخالف است.

وی با تاکید براینکه اصفهان ظرفیت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری دارد، افزود: از همین رو، وین از شرایط دیپلماتیک موجود استقبال و آمادگی خود را برای برقراری همکاری های اقتصادی با اصفهان اعلام می کند.

شهردار وین اضافه کرد: مهمترین مشکل موجود برای سرمایه گذاری و روابط اقتصادی دو کشور به مسائل بانکی بازمی گردد که با توجه به ارتباطاتی که در حال حاضر برقرار شده است، این موضوع نیز بزودی برطرف می شود و اصفهان - وین در آینده نزدیک روابط اقتصادی بیشتری خواهند داشت.

وی با اشاره به قدمت تاریخی و فرهنگی اصفهان گفت: اصفهان شهر زیبایی است که دارای بناها و فضاهای دیدنی بسیاری است و آثار تاریخی و معماری آن در جهان زبانزد است.

میشایل هویپل از سال 1994 یعنی 22 سال پیش سمت استانداری و شهرداری وین را بطور همزمان بر عهده دارد.

ویَن پایتخت کشور اتریش و یکی از 9 استان کشور اتریش محسوب می شود. این شهر بزرگترین شهر این کشور و نهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپاست.

شهردار اصفهان نیز در این نشست گفت: شهر وین یکی از شهرهای پیشرفته اروپاست که در حوزه مدیریت شهر و فناوری های نوین پیشگام بوده که از همین رو در راستای ارتباط هرچه بیشتر میان دو شهر باید گام برداریم.

مهدی جمالی نژاد افزود: سیاست من در اداره شهر اصفهان، سوق دادن اصفهان به سمت شهر پویا و خلاق است و در شهر پویا، خلاق و دانش محور زمانی می تواند صفات و ویژگی های خود را رشد و گسترش دهد که ارتباطی فرا مرزی داشته باشد.

جمالی نژاد اظهار داشت: دیپلماسی فعال شهری یکی از بسترهای مناسب جامعه بوده که نیازمند تعاملات و مذاکره با مدیران و مسئولان سایر کشورهاست. وی افزود: حضور مقامات شهری وین در اصفهان در راستای ارتقای شرایط سرمایه گذاری موثر است، چرا که این موضوع می تواند در راستای جذب سرمایه گذار تأثیرگذار باشد.

1