17 اکتبر 2019 - 08:50

سواحل شمال آزاد می شوند؟

25 آوریل 2016 - 09:00 dsfr.ir/cr59l

سواحل شمال آزاد می شوند؟
hemayatonline.ir
ویلاسازی در حریم ساحلی دریای خزر

مدیرکل میراث و گردشگری مازندران خبر داد: درخواست مجوز فعالیت عمومی برای واحدهای دولتی در حریم سواحل دریای خزر.

در حالی که بر اساس آیین نامه اجرایی آزادسازی حریم ساحلی دریای خزر، تمامی دستگاه های دولتی و نهادهای عمومی که در حریم 60 متری ساحل دریای خزر دارای مستحدثات هستند موظف به عقب نشینی کامل از این حریم بودند، مدیرکل میراث و گردشگری مازندران از ارائه مجوز برای فعالیت عمومی این واحدها خبر داد.

دلاور بزرگ نیا در این باره به خبرگزاری میراث فرهنگی گفت: «با توجه به آنکه بحث آزادسازی سواحل دریای خزر توسط وزارت کشور مطرح شده و ریاست کمیته آن بر عهده استانداری است، باید چگونگی کم و کیف آن را از استانداری جویا شد. در واقع اداره میراث و گردشگری مازندران یکی از اعضای این کمیته است. اما آنچه واضح است این است که انتظار می رود آزادسازی سواحل خزر در مرحله نخست توسط دستگاه های اجرایی دولتی آغاز شود و بعد بخش خصوصی؛ امری که تاکنون کمتر شاهد تحقق آن بوده ایم.»

به گفته او، تاکنون بخش قابل توجهی از واحدهای دولتی که تا مدتی قبل، تنها به پرسنل خود خدمات ارائه می دادند، در صدد دریافت پروانه و مجوز فعالیت برآمدند و در حال حاضر از بحث اختصاصی بودن محض درآمده اند و به سایر گردشگران نیز خدمات ارائه می دهند. در این میان باید پیگیر بقیه آزادسازی ها نیز بود و امیدواریم این امر محقق شود.

بزرگ نیا در پاسخ به این سوال که آیا دریافت مجوز برای فعالیت به معنای آزادسازی حریم دریای خزر است، تصریح کرد: «قصد ما این بود که این بخش اختصاصی نباشد که الان هم نیست و این واحدها سایر گردشگران را نیز پذیرش می کنند.»

مدیرکل میراث و گردشگری مازندران همچنین به ساخت هتل های دوقلو در این استان اشاره کرد و گفت: «با توجه به تفاهم نامه ای که با برندی اسپانیایی برای اتمام این هتل ها انجام شده امید است تا پایان سال جاری شاهد افتتاح این هتل ها باشیم.»

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1