صنایع دستی ایران به اکسپوی میلان می رود

26 ژوئن 2015 - 18:00 dsfr.ir/uo6cq

همین که برای دومین بار از ما خواسته شده اقلامی را تهیه و ارسال کنیم یعنی استقبال خوبی از فرآورده های دستی ما به عمل آمده است.

پویا محمودیان، مدیرکل توسعه صادرات صنایع دستی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر از استقبال خوبی که از غرفه ایران در اکسپوی میلان به عمل آمده است خبر داد و گفت: اکسپوی میلان، ۱۱ اردیبهشت ماه، کار خود را آغاز کرده و ستاد برگزار کننده غرفه ایران برای دومین بار به ما نامه نوشته و اقلام مورد نظر خود را سفارش داده‌‌اند. این به معنی آن است که استقبال از صنایع دستی ایران و میزان فروش آن خیلی خوب بوده است.

به گفته مدیر کل صادرات معاونت صنایع دستی کشور، اکسپوها، رویدادهایی جهانی، فرهنگی و تجاری هستند که به‌طور معمول، هر پنج سال یک بار برگزار می‌شود. نخستین اکسپو در لندن برگزار شده و امسال، یعنی سال ۲۰۱۵، اکسپو در میلان ایتالیا برپا شده و شعار اصلی آن «تغذیه زمین، انرژی برای حیات» است.

وی ادامه داد: ۱۶۵ کشور در اکسپوی میلان شرکت کرده و به هرکدام از این کشورها، پاویونی اختصاص داده شده است. ۱۰ استند در پاویون جمهوری اسلامی ایران گذاشته شده که با ۲۰ قلم از نفیس ترین اقلام صنایع دستی چون مینا و خاتم و قلمزنی و سفال و معرق و منبت و گبه تزیین و مسوولیت پاویون ایران به شرکت سهامی نمایشگاه های بین‌المللی، وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت سپرده شده است.

محمودیان در ارتباط با میزان فروش صنایع دستی در اکسپوی میلان گفت: یک سری گزارش ها به ما رسیده که لازم است بررسی و مبلغ دقیق محاسبه شود. اما همین که برای دومین بار از ما خواسته شده اقلامی را تهیه و ارسال کنیم یعنی استقبال خوبی از فرآورده های دستی ما به عمل آمده است.

1