مدیرکل دفتر صادرات معاونت صنایع دستی خبر داد؛

رشد بیش از 100 درصدی فروش در بیست و پنجمین نمایشگاه صنایع دستی

23 ژوئن 2015 - 14:40 dsfr.ir/fo2oz

مدیرکل دفتر صادرات معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میزان فروش ثبت شده از سوی هنرمندان حاضر در نمایشگاه صنایع دستی کشور را بیش از 28 میلیارد ریال اعلام کرد که نسبت به نمایشگاه سال گذشته با افزایش بیش از 100 درصدی همراه بوده است.

پویا محمودیان مدیرکل دفتر صادرات صنایع دستی و دبیر اجرایی نمایشگاه صنایع دستی استقبال مردم از نمایشگاه امسال را بسیار مطلوب خواند و گفت: خوشبختانه امسال به واسطه تمهیداتی که در ستاد صنایع دستی کشور صورت پذیرفت، زمینه مطلوبی برای حضور هنرمندان و علاقه مندان به صنایع دستی در این نمایشگاه فراهم آمد. امسال برنامه ریزی های صورت گرفته در مسیر رشد فروش هنرمندان و صنعتگران حاضر در نمایشگاه بود که به لطف خدا جمع بندی های صورت گرفته در خصوص آمار فروش، نشانی از موفقیت این برنامه ها و تحقق اهداف مربوط به آن است در همین راستا هنرمندان حاضر در این نمایشگاه رضایت بسیاری از اقدامات صورت گرفته داشتند و هم چنین از میزان فروش و استقبال علاقمندان ابراز خرسندی کردند.

دبیر اجرایی نمایشگاه هفته صنایع دستی کشور، آمار فروش امسال را چشمگیر دانست و گفت: میزان فروش اعلام شده از سوی هنرمندان حاضر در این نمایشگاه، بیش از 28 میلیارد ریال است که نسبت به نمایشگاه سال گذشته با افزایش بیش از 100 درصدی همراه بوده است که این میزان فروش تحلیل گران و فعالان این حوزه را به شگفتی وا داشته است. محمودیان همچنین از نظر میزان ثبت سفارشات نیز این نمایشگاه را ممتاز خواند و خاطر نشان کرد: امسال در زمینه ثبت سفارشات هم با رشد خوبی مواجه بودیم. به طوری که میزان سفارشات خرید ثبت شده به رقمی بالغ بر 10 میلیارد ریال رسید که پشتوانه خوبی برای تولید مشارکت کنندگان در نمایشگاه امسال بود.

مدیرکل صادرات صنایع دستی کشور با اشاره به فضای تعاملی ایجاد شده در این رویداد، افزود: با برنامه ریزی هایی که در ستاد صورت دادیم بستری مناسب در ایام نمایشگاه ایجاد شد تا تولید کنندگان و تجار صنایع دستی بتوانند به طور مستقیم با هم به تعامل و گفت و گو بپردازند که بی تردید نتایج این اقدام تاثیرگذار را در آینده نزدیک مشاهده می کنیم.

وی راه اندازی کلینیک مشاوره در نمایشگاه امسال را حرکتی تازه دانست و بیان کرد: این اقدام حرکتی جدید در تاریخ این نمایشگاه بود که با استقبال بسیار خوبی از سوی شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان همراه شد. در نتیجه به بسیاری از سوالات و ابهامات فنی و تخصصی آنها پاسخ داده شد.

محمودیان با اشاره به حضور هیات های تجاری خارجی در نمایشگاه امسال خاطرنشان کرد: چندین هیات تجاری از کشورهای ژاپن، چین، عمان، هلند و روسیه به بازدید از غرفه های پرداختند و اظهار امیدواری کردند که بتوانند زمینه های همکاری موثری در حوزه صنایع دستی داشته باشند.

مدیرکل دفتر صادرات صنایع دستی در پایان با تقدیر از حمایت های مسئولین سازمان میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: با وجود دشواری های فراوان، حمایت های مسعود سلطانی فر ریاست سازمان و  نامورمطلق معاون صنایع دستی کشور در موفقیت تیم اجرایی نمایشگاه امسال بسیار تاثیرگذار بود. هدف گذاری های صورت گرفته در جهتی است که بتوانیم بازرگانی و صادرات صنایع دستی را ارتقاء دهیم که بی تردید نمایشگاه امسال گامی محکم در این راه بود.

گفتنی است، بیست و پنجمین نمایشگاه ملی و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی به مناسبت هفته صنایع دستی کشور از 20 تا 25 خرداد ماه 94 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

1