10 ژوئن 2024 - 15:35
سیدجواد موسوی:

مشهد مقصد نیمی از گردشگران خارجی ورودی به ایران است

21 ژوئن 2015 - 16:20 dsfr.ir/ke6j9

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: نیمی از گردشگران خارجی ورودی به ایران سفر به مشهد را در برنامه خود دارند.

سیدجواد موسوی افزود: وجود بارگاه مطهر امام رضا (ع)، ظرفیت های اقامتی و خدماتی در مشهد و سطح بالای خدمات و امکانات در هتل ها موجب جذابیت این کلانشهر برای گردشگران شده است.

وی گفت: طی یک سال گذشته حدود 5 میلیون گردشگر خارجی به ایران آمده و 50 درصد آنها مشهد را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اند.

هم اکنون 1700 تاسیسات گردشگری در این استان به مسافران خدمات رسانی می کنند که از این نظر خراسان رضوی رتبه نخست کشور را دارد. علاوه بر این 52 درصد واحدهای اقامتی کشور در خراسان رضوی مستقر هستند و بیش از 95 درصد آنها نیز در مشهد متمرکز شده اند. 950 واحد اقامتی دائمی در خراسان رضوی شامل 190 واحد هتل، 310 واحد هتل آپارتمان و بقیه مهمانپذیر فعالیت دارند.

موسوی گفت: تنها از مرزهای ورودی سرخس، لطف آباد، دوغارون و باجگیران طی یک سال گذشته به صورت مستقیم 994 هزار و 383 نفر گردشگر خارجی وارد خراسان رضوی شده اند که بخش قابل توجهی از گردشگران خارجی ورودی به ایران، به مشهد به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد سفر خود نگاه می کنند و حداقل یک تا دو شب اقامت را در این کلانشهر دارند.

موسوی با اشاره به دایر بودن 16 پرواز مستقیم از فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد مشهد به کشورهای خارجی افزود: این امر در تسهیل ورود گردشگران به این شهر تاثیر بسزایی دارد.

شایان ذکر است؛ کلانشهر 3/5 میلیون نفری مشهد سالانه پذیرای 25 میلیون نفر زائر و مسافر از اقصی نقاط ایران و جهان است.

1