رشد چشمگیر تاسیسات گردشگری در گیلان

16 فوریه 2016 - 17:50 dsfr.ir/go7tu

رشد چشمگیر تاسیسات گردشگری در گیلان
ایسنا
نشست تشکل های صنفی گردشگری گیلان

کیفیت بخشی به خدمات از مهم ترین اولویت های این مجموعه است و تاسیسات گردشگری این استان طی چهار سال گذشته رشد چشمگیر داشته است.

"مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان"

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران؛ رضا علیزاده در نشست تشکل های صنفی گردشگری گیلان با فرمانده انتظامی استان، با اشاره به گردشگرپذیر بودن خطه سرسبز گیلان، اظهار کرد: این استان در تمامی فصول سال پذیرای انبوه مسافران است.

وی با بیان اینکه تنها در نوروز گذشته بالغ بر 6 میلیون و 600 هزار مسافر در این استان اقامت یافتند، افزود: در این میان شهرستان های رشت، بندر انزلی، آستارا و لاهیجان بیشترین حجم مسافر را به خود اختصاص دادند.

علیزاده میزبانی از 36 میلیون مسافر طی سالجاری را حاکی از رشد 6 درصدی نسبت به سال قبل دانست و خاطرنشان کرد: ارائه آمارهای واقعی که مبنای تصمیم گیری های صحیح و سنجیده قرار گیرند، از مهم ترین رویکردهای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان است.

این مسئول با قدردانی از تلاش های نیروی انتظامی در راستای برقراری امنیت در استان، گفت: بی شک وجود امنیت یکی از مهمترین مولفه ها بوده که انگیزه سفر به گیلان را تقویت کرده است.

وی فراهم کردن زیرساخت هایی از جمله راه آهن، جاده های ایمن، اماکن تفریحی، اقامتی و ... را از جمله نیازهای استان برای تقویت حوزه گردشگری برشمرد و اضافه کرد: خوشبختانه با تلاش های بی وقفه نیروی انتظامی، علیرغم حجم بالای مسافران شاهد کم ترین حوادث در استان بوده ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، کیفیت بخشی به خدمات را از مهم ترین اولویت های این اداره کل معرفی و اضافه کرد: برگزاری دوره های آموزشی ویژه تشکل های زیرمجموعه از جمله برنامه هایی است که این اداره کل از سال 92 بطور جدی در دستور کار خود قرار داده است.

وی در ادامه به وجود 71 منطقه نمونه و 17 روستای هدف گردشگری در گیلان اشاره و بیان کرد: با همکاری سایر نهادهای نظارتی، با دقت عملکرد واحدهای گردشگری، اقامتی، پذیرایی و دفاتر خدمات مسافرتی را رصد می کنیم.

علیزاده با بیان اینکه استان گیلان دارای 233 واحد فعال پذیرایی است،تصریح کرد:تاسیسات گردشگری این استان طی 4 سال گذشته رشد چشمگیری داشته به طوری که ظرفیت موجود در واحدهای اقامتی به بالغ بر 22 هزار تخت رسیده است که البته با توجه به موقعیت استان همچنان جوابگو نیست.

وی از تلاش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان برای حمایت از مراکز اقامتی رسمی و برخورد با مراکز غیرمجاز خبر داد و گفت: همچنین به منظور پیشگیری از تبعات نامطلوب اجتماعی و زیست محیطی، از برپایی چادر توسط مسافرین جلوگیری می شود.

اجازه عبور از خط قرمزها را به هیچ شخصی نمی دهیم

فرمانده انتظامی گیلان در ادامه این نشست نیز ضمن اعلام آمادگی برای همکاری بیشتر با تشکل های گردشگری، اظهار کرد: افتخار پلیس خدمتگزاری به تمامی اقشار جامعه و برقراری امنیت است.

سردار محمدرضا میرحیدری با تاکید بر اینکه توفیقات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان علاوه بر رونق بخشیدن به اقتصاد استان موجبات اعتلای فرهنگی را فراهم می کند، افزود: رعایت شئونات اسلامی و حراست از فرهنگ غنی گیلان از جمله مهم ترین مواردی است که باید همواره مورد توجه تشکل های فعال در حوزه گردشگری این استان قرار گیرد.

وی برقراری امنیت اخلاقی را در شمار مهم ترین مطالبات مردم از پلیس دانست و تصریح کرد: اجازه عبور از خط قرمزها را به هیچ شخصی اعم از حقیقی و حقوقی نمی دهیم.

میرحیدری با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی به دنبال سخت گیری، تنگ نظری، برخورد سلیقه ای و غیر اصولی نیست، گفت: از فعالین حوزه گردشگری انتظار داریم به رعایت مقررات اهتمام ورزند تا نیازی به دخالت عوامل انتظامی نباشد.

فرمانده انتظامی گیلان ضمن اعلام آمادگی برای همکاری بیشتر پلیس و اداره کل میراث فرهنگی استان در ارتباط با ساماندهی تورهای مسافرتی، عنوان کرد: با تعامل مناسب می توان از ورود تورهای غیر مجاز که امنیت اخلاقی استان را تهدید می کنند جلوگیری کرد.

وی اشاره ای نیز به وضعیت مسافرکاشانه ها داشت و بر لزوم ساماندهی این قبیل اماکن تاکید کرد.

میرحیدری همچنین توجه به توسعه مجتمع های بین راهی را ضروری ارزیابی کرد و افزود: ساماندهی این مجتمع ها برای استفاده رانندگان خودروهای سنگین می تواند تاثیرخوبی بر کاهش حوادث جاده ای نیز داشته باشد.

به گزارش ایسنا، در نشست تشکل های صنفی گردشگری گیلان با حضور مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و فرمانده انتظامی استان، تشکیل شد هر یک از فرماندهان ارشد انتظامی گیلان و نمایندگان تشکل های مردم نهاد حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان به بیان نقطه نظرات خود و هم اندیشی با حاضرین پرداختند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1