23 ژوئن 2024 - 00:22

توسعه صنعت هوایی کشور با همکاری شرکت های بین المللی

16 فوریه 2016 - 09:50 dsfr.ir/o48wt

توسعه صنعت هوایی کشور با همکاری شرکت های بین المللی
تین نیوز
همکاری ایران با شرکت های توانمند خارجی به منظور توسعه صنایع فرودگاهی و هوایی

شرکت های خارجی در کنار شرکت های ایران همکاری های مناسبی در صنعت هوایی خواهند داشت.

"رئیس سازمان هوا و فضا"

به گزارش خبرگزاری واحد مرکزی خبر؛ امین سالاری در حاشیه همایش صنعت هوانوردی و فرودگاهی گفت: همایش توسعه صنایع فرودگاهی و هوایی با هدف ایجاد زمینه های همکاری بین شرکت های توانمند خارجی و داخلی برگزار شده است.

وی درباره هدف اصلی برگزاری این همایش گفت: پس از اجلاس موفقی که در ماه گذشته در صنعت فرودگاهی کشور داشتیم، شرکت های توانمند خارجی را دعوت کردیم که 50 شرکت اعلام حضور کردند تا با همکاری این شرکت ها و توانمندی های داخلی، صنعت فرودگاهی کشور را بیشتر فعال کنیم.

وی ادامه داد: بیش از 60 فرودگاه در کشور وجود دارد که تعداد انگشت شماری اقتصادی و فعال هستند و با برگزاری این همایش و استفاده از فناوری های هوانوردی استفاده از سایر فرودگاه های کشور هم اقتصادی خواهد شد.

سالاری تصریح کرد: در این همایش بدنبال سرمایه گذاری شرکت های توانمند خارجی در زمینه تجهیزات فرودگاهی هستیم تا در سال های آتی در فرودگاه های کوچک و بزرگ خدمات مناسبی ارائه کنیم.

وی تصریح کرد: شرکت های داخلی 3 دهه تلاش کردند و اینک در کنار شرکت های خارجی و فناوری های جدید با هم فعالیت می کنند. امیدواریم همکاری های بین المللی شکل گیرد تا مدرن سازی و ارائه خدمات به صنایع هوایی کشور باز گردد.

سالاری افزود: 192 شرکت بخش خصوصی در صنعت هوایی وجود دارد که در این مدت عمده فناوری ها و خدماتی را که در حوزه هوایی و فرودگاهی لازم بود فراهم کرده است. در برنامه زمانی 10 ساله باید به قدرت رقابت در سطح منطقه و سایر کشورها برسیم.

1