مرمت و استحکام بخشی کاشی فرش های مسجد شیخ لطف الله

7 فوریه 2016 - 18:00 dsfr.ir/2f63r

مرمت و استحکام بخشی کاشی فرش های مسجد شیخ لطف الله
iraneasytravel.ir
مسجد شیخ لطف الله اصفهان

مدیر گروه امانی اداره میراث فرهنگی استان اصفهان از آغار مرمت و استحکام بخشی کاشی فرش های مسجد شیخ لطف الله خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ منصور زیرک با اعلام این خبر افزود: با توجه به بازدیدهای دوره ای به عمل آمده از بناها شاهد آن بودیم که کاشی فرش های کف شبستان و همچنین زیرزمین مسجد شیخ لطف الله در قسمت هایی از بسترخود جدا شده و یا در حال جدا شدن بود. به همین منظور و با توجه به در پیش بودن ایام نوروز و آماده سازی بناها برای استقبال از مهمانان نوروزی پس از بررسی و مانیتورینگ کلیه قسمت های کف مسجد نقاط در خطر شناسایی و کار مرمت و استحکام بخشی کاشی ها آغاز گردید.

وی در ادامه افزود: در برخی از قسمت ها بعلت فرسودگی ملات بستر در طول زمان و رفت و آمد های مکرر تعدادی از کاشی های کف شبستان اصلی و زیرزمین از بستر خود جد اشده و یا در شرف جدا شدن بودند که با توجه به سرعت عمل و شناسایی به موقع کارشناسان گروه امانی خسارتی به هیچ یک از کاشی ها وارد نگردید.

زیرک افزود: پس از بسترسازی مجدد، کاشی های شبستان اصلی در جای خود استحکام بخشی شده و مرمت و استحکام بخشی کاشی های زیرزمین همزمان با دهه فجر توسط استادکاران گروه امانی معاونت میراث با اعتباری بالغ بر 200 میلیون ریال در حال انجام و در مدت 2 ماه از شروع عملیات به پایان خواهد رسید.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1