21 ژوئن 2024 - 02:25

فردا؛ افتتاح نخستین شناور کف شیشه ای قشم

6 فوریه 2016 - 14:40 dsfr.ir/lu3y5

یک شناور تفریحی-گردشگری در جزیره قشم

نخستین شناور کف شیشه ای قشم با ظرفیت حمل 120 نفر گردشگر و سرمایه گذاری بخش خصوصی فردا به بهره برداری می رسد.

به گزارش مانا؛ معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با سرمایه گذاری صد درصدی بخش خصوصی، یک فروند شناور کف شیشه ای فردا در جزیره قشم به بهره برداری خواهد رسید.

مسعود کرباسچی ادامه داد: این شناور توسط سرمایه گذار بخش خصوصی از خارج کشور خریداری و وارد جزیره قشم شده است. وی با اشاره به اینکه تاکنون در جزیره قشم شناور کف شیشه ای فعالیت نداشته است، خاطرنشان ساخت: بنابراین این نخستین شناور کف شیشه ای تفریحی قشم است که فردا به آب اندازی می شود. این شناور ظرفیت حمل 120 نفر گردشگر را خواهد داشت.

معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم ویژگی خاص این شناور را در سه طبقه بودن آن عنوان کرد و گفت: با بهره برداری از این شناور بدون شک به جذابیت های گردشگری جزیره افزوده خواهد شد. همچنین این شناور دارای رستوران و فضای مناسب استراحت در عرشه کشتی است.

به گفته وی، این شناور کف شیشه ای قرار است در مسیر جزیره قشم به جزایر لارک، هرمز و هنگام تردد داشته باشد و گشت های نیم روزه را برگزار کند. همچنین گشت در اطراف جزیره قشم جزو برنامه کاری شناور تفریحی کف شیشه ای خواهد بود.

کرباسچی یادآور شد: از آنجا که آبهای ساحلی جزیره لارک بسیار شفاف است وحالت آکواریوم طبیعی را دارد، لذا گردشگرانی که با این شناور به این جزیره سفر کنند می توانند به راحتی دنیای زیبای زیرآب را تماشا کنند و از آن نهایت لذت را ببرند.

معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم تاکید کرد: با بهره برداری از این شناور تفریحی شاهد افزایش برگزاری تورهای دریایی در قشم خواهیم بود. جزیره قشم از پتانسیل بالایی در بحث به کارگیری شناورهای تفریحی برای برگزاری انواع تورهای دریایی را داراست.

کرباسچی اظهار امیدواری کرد: با افزایش حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی و افزایش رغبت آن ها در مباحث مرتبط با سرمایه گذاری در امور گردشگری جزیره قشم در آینده ای نه چندان دور شاهد افزایش تعداد شناورهای تفریحی فعال در جزیره قشم باشیم.

وی جزیره قشم را یکی از مهم ترین جزایر خلیج فارس به دلیل دارا بودن جاذبه های منحصر به فرد گردشگری و طبیعی در میان سایر جزایر خلیج فارس دانست.

معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم یادآور شد: سایت های ژئوپارک قشم از دیدنی های منحصر به فردی برای گردشگران داخلی و خارجی برخوردارند. طی سال های اخیر شاهد افزایش تعداد تورهای طبیعت گردی به جزیره قشم بوده ایم که این امر حاکی از آگاهی و شناخت بیشتر عموم مردم از جاذبه های گردشگری این جزیره است.

به گفته وی، جنگل های دریایی حرا، سواحل زیبا، جزایر ناز و بسیاری از جاذبه های دیگر قشم نیز در جذب گردشگران موثر است. وی همچنین به وجود جاذبه های تاریخی در این جزیره اشاره کرد و گفت: قلعه پرتغالی ها، خانه های تاریخی،گورستان های تاریخی و ... از جمله آثار تاریخی این جزیره به شمار می روند.

1