معاون رییس جمهوری:

برندها آینده گردشگری جهان را تعیین می کنند

3 ژانویه 2016 - 12:50 dsfr.ir/9v9ef

برندها آینده گردشگری جهان را تعیین می کنند
میثم رودکی
مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

آینده گردشگری جهان نبرد بین برندها است و ازین پس تصویر موجود در ذهن گردشگران دنیا از روی برندها شکل می گیرد.

"رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری"

به گزارش خبرگزاری ایرنا، مسعود سلطانی فر روز یکشنبه در نخستین کنفرانس بین المللی برند گردشگردی در اصفهان افزود: گردش مالی صنعت گردشگری در سال 2014 حدود 6 هزار و 500 میلیارد دلار در کل دنیا بوده است که طبعا این رقم در سال 2015 بیش از این ها خواهد بود. به راستی سهم ایران از این اقتصاد کلان چه بوده و چه قدم هایی باید برداریم؟

وی اضافه کرد: هدف از این کنفرانس این است که برای افزایش سهم ایران از گردشگری جهانی چاره اندیشی کنیم تا بتوانیم با انتخاب یک برند ملی، نظر بیش از یک میلیارد و اندی از گردشگران جهانی را به سمت ایران روانه کنیم؛ چرا که تصویری که ما با ایجاد این برند ترسیم می کنیم، همواره در ذهن آن ها باقی خواهد ماند.

سلطانی فر ادامه داد: برندسازی (نمادسازی) بیش از آن که به عنوان موضوعی علمی مطرح شود از چندین قرن پیش وجود داشته است. در آنجا که نماد سازنده یک صنعت دستی در کشورهای صاحب تمدن روی آن اثر حک می شده است.

وی عنوان کرد: در گردشگری به عنوان یک صنعت جدید، برند نیز موضوع نوپایی است و هدف از مطرح شدن آن در این صنعت این است که گردشگر امروزی دارای قدرت انتخاب بیشتر و زمان تصمیم گیری کمتری است و رقابت بین گردشگران آگاه امروزی بالا است.

سلطانی فر ادامه داد: هم اکنون 70 درصد گردشگران بین المللی تنها از 15 کشور دنیا دیدار می کنند و بیش از 100 سازمان و کشور در سایر نقاط جهان برای جذب 30 درصد باقی مانده در تلاش هستند. این روند رقابت، تفاوتی برای مقاصد نوظهور و مقاصد اصیل قائل نیست.

معاون رییس جمهوری تصریح کرد: با شرایط ذکر شده یک برند که بتواند به ساده سازی فرآیند تصمیم گیری کمک کرده و ریسک سفر را کاهش دهد دارای ارزش خاص خواهد بود. در بسیاری از کشورها اولین مسئله در برند معرفی شده این است که در آن یک خودشناسی نهفته باشد که قابل اعتماد و شناسایی است.

گزارش دنیای سفر در این باره: بی توجهی به برند گردشگری، کاهش رقابت پذیری گردشگری کشور

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1