آغاز فعالیت هواپیمایی سپهران از دی 94

28 نوامبر 2015 - 11:00 dsfr.ir/n89ny

آغاز فعالیت هواپیمایی سپهران از دی 94
sepehranairlines.com
بویینگ 737 شرکت هواپیمایی سپهران در فرودگاه شیراز

بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا دو سال آینده تعداد ناوگان سپهران به 17 فروند هواپیمای بوئینگ افزایش می یابد.

"مدیرعامل هواپیمایی سپهران"

به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ علی گل محمدی با اعلام آغاز به کار این ایرلاین از دی ماه سال جاری، گفت: بر اساس طرحی که شرکت سپهران دارد قرارداد خرید 9 فروند هواپیمای بوئینگ 737 امضا شده که از این تعداد در فاز نخست 5 فروند وارد کشور می شود.

وی با بیان این که مطابق استانداردهای سازمان هواپیمایی کشوری مجوز پروازی این هواپیماها اخذ می شود، تصریح کرد: بر این اساس با نظارت سازمان هواپیمایی کشوری دو فروند از این هواپیماها از ابتدای امسال تا تابستان به داخل کشور منتقل شده است.

وی با یادآوری این که این دو فروند از نوع بوئینگ 500-737 هستند، افزود: سایر هواپیماهای که قرار است وارد کشور شود از نوع بوئینگ 400-737 است.

وی با بیان این که بیس کاری ما در فرودگاه شیراز خواهد بود، اظهار کرد: با توجه به پیگیری های صورت گرفته با موافقت اصولی سازمان هواپیمایی مجوز بهره برداری مطابق استانداردهای بین المللی در حال اخذ است و پیش بینی می کنیم تا نیمه اول آذرماه تمام مجوزهای لازم را دریافت کنیم.

مدیرعامل سپهران در ادامه با بیان این که انتظار داریم 3 فروند هواپیمای دیگر تا پایان آذرماه امسال وارد کشور شود، گفت: مقاصد پروازهای سپهران در فاز اول مسیرهای داخلی بوده و خطوط اصلی ما پوشش مقاصد پروازی تهران و مشهد است.

گل محمدی با تاکید بر این که تیپ اصلی ناوگان سپهران فعلا روی بوئینگ 737 متمرکز شده است، افزود: بر اساس برنامه ریزی گروه سرمایه گذاری به سمت خرید تایپ بوئینگ 800-737 می رویم.

وی با بیان این که در یک دوره دو ساله تعداد ناوگان سپهران به 17 فروند هواپیما افزایش می یابد، ادامه داد: بر اساس مجوزهای قبلی سازمان هواپیمایی 5 فروند هواپیمای بوئینگ تولید شده بین سال های 1992 و 1997 خریداری شد که با نظارت سازمان هواپیمایی کشوری در حال ورود این هواپیماها به کشور هستیم.

وی با اشاره به دستورالعمل جدید سازمان هواپیمایی کشوری برای خرید هواپیما، تصریح کرد: با توجه به دستورالعمل سازمان در حال تامین سایر هواپیماهای مورد نیاز بر اساس استانداردها از هواپیماهای تولید سال 1998 به بعد هستیم.

وی در خصوص زمان آغاز به کار سپهران نیز گفت: چنانچه سازمان هواپیمایی صدور مجوزها را تسریع کند آمادگی راه اندازی رسمی پروازهای سپهران را از اواخر دی ماه امسال داریم.

1