17 آوریل 2024 - 02:02

میراث فرهنگی خراسان شمالی در نمایشگاه کیش درخشید

16 نوامبر 2015 - 19:50 dsfr.ir/br28b

میراث فرهنگی خراسان شمالی در نمایشگاه کیش درخشید
دنیای سفر
غرفه استان خراسان شمالی در نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کیش

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی در نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کیش درخشید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان خراسان شمالی؛ معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع این استان در بازگشت از هفتمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کشور گزارشی از این نمایشگاه و دستاورد های آن را ارایه کرد.

قدیر افروند گفت: ما علاوه بر ارائه پکیج های معرفی و تبلیغاتی حاوی 2 کتابچه معرفی فرصت های فرصت های سرمایه گذاری استان و نیز بروشور جاذبه ها و نقشه های گردشگری و ... با طراحی و ارائه فرصت های حوزه گردشگری خراسان شمالی سعی درخوری برای معرفی جذابیت ها به میهمانان و بازدیدکنندگان و فرصت های فراروی سرمایه گذاران معمول داشتیم.

افروند گفت: نمایشگاه کیش همه ساله در اواسط آبان ماه با حضور سازمان ها، نهادها و موسسات و شرکت ها و فعالان حوزه گردشگری و سرمایه گذاری در جزیره زیبای کیش برگزار می شود. خوشبختانه امسال این نمایشگاه که با «دومین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی» و «همایش اقتصاد ایران در پساتحریم، کیش دروازه ورود» همزمان برگزار شد. با استقبال کم سابقه ای روبرو بود و فعالان و سرمایه گذاران این عرصه ها مشارکت چشمگیری داشتند.

در بخشی از نمایشگاه نیز ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ها به ارائه توانمندی های خود پرداخته بودند. مراکز خدمات سرمایه گذاری استان ها نیز از واحدهای استانی فعال در این نمایشگاه بودند.

بی تردید استانداری خوزستان در این نمایشگاه با طراحی و ارائه یک غرفه بی نظیر موفق ترین واحد هفتمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کشور بود. در این نمایشگاه همچنین برخی از شهرداری ها نیز خوش درخشیدند از جمله شهرداری شیراز.

قدیر افروند

غرفه خراسان شمالی، اما با وجود همه مظلومیت و محرومیت استانی اش بی تردید جذابیتی بیاد ماندنی داشت و رنگ قرمز این غرفه با طراحی و دکور زیبا در مساحتی حدود 72 متر مربع هم بزرگ ترین غرفه در میان ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استانی و هم بی اغراق بهترین یا یکی از بهترین غرفه ها بود.

اگرچه به دلیل عدم مشارکت شهرداری های استان و نیز سازمان هایی چون صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی و همچنین بخش خصوصی صنعت گردشگری (علیرغم هماهنگی ها و جلسات متعدد در استانداری) غرفه خراسان شمالی آنچنان که می باید! ندرخشید اما عرض اندامی در خور در میان استان های توانمند و مشهور و طراز اول کشور و ارائه غرفه ای متفاوت و جذاب پیام لازم را برای معرفی ارزش های متنوع خراسان شمالی و جلب توجه همگان و یک معرفی خوب عرضه می کرد.

با این وجود لازم است از مرکز خدمات سرمایه گذاری استان و بویژه جناب آقای درخشانی نایب رئیس این مرکز و همراهان و نیز جناب موفق مدیرکل محترم دفتر هماهنگی امور اقتصادی و معاون محترم شان آقای مهندس میرکریمی که علاوه بر برگزاری جلسات متعدد با کارشناسان ادارات کل خود در نمایشگاه حضور پیداکردند و از کم و کیف مشارکت سازمان ها و نهادهای مختلف و نیز همایش ها و رویدادهای همزمان بهره بردند قدردانی ویژه معمول گردد.

از جمله نکات قابل ذکر در خصوص غرفه استان خراسان شمالی، حضور و بازدید هم استانی های مقیم یا میهمان کیش و نیز حضور و بازدید جناب دکتر شیرکوند معاون محترم برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مهندس صادقی استاندار محترم قم و ... بود.

1