22 نوامبر 2019 - 16:30

دیوار قلعه کنجانچم ایلام تخریب شد

30 اکتبر 2015 - 09:50 dsfr.ir/ch9y4

دیوار قلعه کنجانچم ایلام تخریب شد
دانا
قلعه کنجانچم اقامتگاه آخرین والی ایلام

بر اثر بارش شدید باران طی 48 ساعت گذشته در شهر ایلام دیوار قلعه کنجانچم تخریب شد.

به گزارش ایرنا؛ عبدالمالک شنبه زاده گفت: این قلعه که مهم ترین قلعه خشت و گلی استان ایلام محسوب می شود در 15 کیلومتری شمال شهر مهران و در جاده ایلام-مهران در مسیر تردد زائران عتبات عالیات قرار دارد.

وی ادامه داد: قلعه کنجانچم دارای استحکام مناسبی است اما به دلیل شدت بارش ها و احتمال برخورد صاعقه دیوار جنوبی آن به طول 15 متر تخریب شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: ارتباط ما با بقیه شهرستان ها قطع شده است به همین دلیل از وضعیت دیگر آثار و ابنیه های تاریخی استان اطلاعی در دست نیست. به محض برقراری ارتباط اطلاعات تکمیلی در این خصوص داده خواهد شد.

بارش 230 میلی متر باران طی 48 ساعت گذشته در شهر ایلام موجب اخلال در زندگی عادی و روزانه مردم شده است. به علت بارش شدید باران فعالیت همه مراکز آموزشی، دستگاه های اجرایی و دولتی و بانک های ایلام روز پنجشنبه تعطیل و پرواز فرودگاه ایلام لغو شد. بر اساس اعلام ستاد مدیریت بحران بر اثر وقوع سیل یک نفر کشته و یک نفر هم مفقود شده اند.

شایان ذکر است؛ قلعه کنجانچم سال 1326 هجری قمری بنا به دستور غلامرضاخان ابوقداره، آخرین والی ایلام به عنوان قلعه زمستانی ساخته شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1