17 آوریل 2024 - 00:38
در نشست تخصصی نظارت بر تاسیسات و موسسات گردشگری تاکید شد

نظارت و آموزش قلب تپنده صنعت گردشگری است

28 اکتبر 2015 - 16:00 dsfr.ir/o2229

نظارت و آموزش قلب تپنده صنعت گردشگری است
میراث آریا
سید جواد موسوی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

نشست تخصصی نظارت بر تاسیسات و موسسات گردشگری با حضور 60 نفر از ناظرین از استان های مختلف کشور پیش از ظهر امروز در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، در این نشست که مدیران، مسئولان و کارشناسانی از بخش دولتی و خصوصی حضور داشتند مهم ترین موضوعات مرتبط با نظارت بر تاسیسات و موسسات گردشگری بررسی و تبیین شد.

در این نشست تخصصی کارشناسان و مدرسان با تاکید بر اهمیت نظارت بر تاسیسات و موسسات گردشگری خواستار تداوم نظارت ها به منظور ارائه خدمات شایسته به گردشگران شدند و از نظارت و آموزش به عنوان قلب تپنده صنعت گردشگری یاد شد.

سید جواد موسوی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، ضمن خیر مقدم به ناظرینی که از استان های مختلف کشور در این نشست حضور داشتند با اشاره به ظرفیت های مشهد مقدس و استان خراسان رضوی در حوزه تاسیسات و موسسات گردشگری گفت: مشهد در این حوزه از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و در حقیقت پایتخت معنوی ایران قطب گردشگری مذهبی است.

وی افزود: در حال حاضر 100 هزار تخت رسمی در استان وجود دارد و 1200 واحد اقامتی در این استان فعالیت می کنند. در این میان علاوه بر 183 هتل، 310 هتل آپارتمان و 387 مهمانپذیر 380 خانه مسافر شناسایی شده و مجوز گرفته اند. ضمن اینکه 6 هزار تخت دولتی در مشهد مقدس فعال است و بیش از 300 دفتر خدمات مسافرتی در استان خراسان رضوی فعالیت دارند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ادامه داد: سالانه 25 میلیون زائر و گردشگر به مشهد مقدس سفر می کنند و این کلانشهر در هر سال میزبان 2 میلیون و 500 هزار زائر خارجی است که در واقع با توجه به حضور 5 میلیون گردشگر خارجی در ایران، مشهد سالانه پذیرای نیمی از گردشگران خارجی کشور است.

موسوی افزود: در حال حاضر 40 هزار نفر به صورت مستقیم در صنعت گردشگری استان خراسان رضوی مشغول به فعالیت هستند که این مهم نشان می دهد این صنعت در حال حاضر بهترین راهکار برای رفع مشکل اشتغال جوانان است.

این مقام مسئول در ادامه گفت: نشست تخصصی نظارت بر تاسیسات و موسسات گردشگری با هدف تبادل نظر و همدلی بین ناظرین و افزایش همکاری ها و آموزش جدیدترین روش های نظارتی در مشهد برگزار می شود که به طور حتم نتایج این نشست تخصصی می تواند به نظارت هرچه بهتر بر تاسیسات و موسسات گردشگری به منظور ارائه خدمات مطلوب به گردشگران و زائران کمک کند.

1