10 ژوئن 2024 - 15:54

رقابت بر سر دریافت Wi-Fi پرسرعت در هتل ها

20 می 2015 - 15:40 dsfr.ir/nv42t

دوره ماندن مسافران در اتاق ها و یا پرسه زدن در لابی هتل و وقت گذرانی با سفارش انواع نوشیدنی و غذا در رستوران هتلها، گذشته است. مسافران این روزها در هر جای هتل که باشند، اینترنت پرسرعت می خواهند.

رواج روزافزون شبکه های اجتماعی، به گردشگران امکان به اشتراک گذاری آنی هر آن چه در سفر تجربه می کنند را داده است و از این روی اغلب آنها مجهز بودن مقاصد گردشگری به ویژه هتلها به اینترنت را نیازی مهم می دانند.

با وجود چنین نیاز رو به رشدی، بسیاری از هتل ها رویه گذشته خود را هنوز تغییر نداده اند و برخی از آنها حتی نمی توانند اتصال به شبکه قابل اطمینانی ارائه کنند. برخی دیگر نیز همچنان بر دریافت هزینه جداگانه برای استفاده از اینترنت اصرار دارند. در این میان آنچه مشتریان را کلافه می کند آن است که حتی با پرداخت هزینه باز هم اینترنتی مطمئن در اختیارشان قرار نمی گیرد. با این حال هستند هتلهایی که بودجه خود را برای پاسخگویی به تقاضا برای Wi-Fi (وای فای) افزایش داده اند.

طبق آماری که از یک بررسی در این زمینه بدست آمده، تقریبا 60 درصد از هتلداران گفته اند که اینترنت پرسرعت رایگان ارائه داده اند و 30 درصد دیگر دسترسی  کنترل شده به اینترنت را فراهم آورده اند که یا رایگان است و یا از مصرف میزان مشخصی به بعد، شامل هزینه می شود. در حدود 9 درصد از هتلها نیز برای اینترنت تعرفه مشخص بدون ملاحظه شرایط استفاده در نظر گرفته اند. تنها یک درصد از هتلها دسترسی به اینترنت پرسرعت را ارائه نمی کنند.

1