رئیس بخش گردشگری فرانسه؛

ایران زمینه توسعه گردشگری کوهستانی را دارد

14 اکتبر 2015 - 11:50 dsfr.ir/3336v

برگزاری نشست مشترک فعالان صنعت گردشگری ایران و فرانسه در هتل لاله تهران

مایکل دوریو رئیس بخش گردشگری فرانسه در نشست مشترک فعالان صنعت گردشگری ایران و فرانسه گفت: با توجه به اقلیم و شرایط بسیار مناسب ایران می توانیم با احداث پایگاه های تابستانی در کوهستان ها گردشگری کوهستانی در ایران را توسعه دهیم.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری؛ نشست مشترک فعالان صنعت گردشگری ایران و فرانسه عصر دیروز 21 مهرماه در هتل لاله تهران برگزار شد.

در این نشست مایکل دوریو رئیس بخش گردشگری فرانسه در وزارت امور خارجه با اشاره بر اهمیت بخش گردشگری برای کشور فرانسه و ایران گفت: یکی از اهداف ما ایجاد دو میلیون شغل و ایجاد غنای فرهنگی در ایران و فرانسه است ورود هر گردشگر در کشورها به ایجاد شغل می انجامد، در حقیقت می شود در ایران 5 میلیون گردشگری که وجود دارد را به راحتی به 10 میلیون گردشگر افزایش داد.

وی با بیان این مطلب که در نگاه کلی تر مقصد ما افزایش گردشگری در کل جهان است افزود: یک میلیارد گردشگر در جهان جابجا می شوند که با همکاری و تعاملات مناسب کشورها باید این رقم تا سال 2030 به دو میلیارد افزایش یابد.

دوریو تصریح کرد: برای ما و ایران اهمیت دارد که این امر را محقق کنیم و زمینه را برای گردشگرانی که می خواهند از ایان و فرانسه دیدن کنند را فراهم آوریم. با احداث جاده ها، هتل ها، فرودگاه های بیشتر در ایران راه را برای افزایش آمار گردشگران ورودی به ایران هموار کنیم، هم چنین یکی از موارد مهم در گردشگری، گردشگری کوهستانی است که با توجه به اقلیم و شرایط بسیار مناسب ایران در این حوزه می توانیم در کوهستان ها پایگاه های تابستانی احداث کنیم.

رئیس بخش گردشگری فرانسه افزود: ما مایل هستیم با ورود چندین شرکت فعال در حوزه گردشگری صنعت گردشگری را بیش از پیش فعال کنیم، در نتیجه این امر در زمینه های مختلف مدیریت و هدایت گردشگری به تعامل و پیشرفت می رسیم.

وی همچنین یادآور شد: با توجه به هدف برگزاری این نشست که توسعه گردشگری است باید این هدف را دنبال کرد تا گردشگران به راحتی به دو کشور سفر کنند و زمینه همکاری دو کشور ایران و فرانسه بیش از پیش فراهم شود. امیدواریم با پیگیری اهداف تعیین شده زمینه های توسعه گردشگری در دو کشور بیش از گذشته ایجاد شود.

دوریو خاطرنشان کرد: فرانسه با دانش و تجربه خود در حوزه گردشگری می تواند به ایران در زمینه جذب و استقبال از گردشگر کمک کند، با دیدن فیلم هایی در مورد ایران دیده ایم که ایران کشوری بسیار زیبا، غنی و پذیرنده است و امیدواریم آمارها در زمینه ورود گردشگر به ایران روز به روز رو به افزایش باشد.

وی اظهار داشت: از مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سفیر ایران در فرانسه بسیار تشکر می کنیم که زمینه تعامل با همتایان ما را فراهم آوردید تا بتوانیم در حوزه های مختلف گردشگری به تعامل و تبادل نظر برسیم به ویژه در حوزه های گردشگری دریایی و کوهستانی که ایران و فرانسه می توانند به خوبی با هم همکاری داشته باشند.

وی در پایان گفت: افزایش تبادل گردشگر بین ایران و فرانسه که امیدواریم در آینده نزدیک محقق شود نشان دهنده تبادل و ارتباط خوب ایران و فرانسه است.

گفتنی است، در ادامه این نشست فعالان حوزه های بخش دولتی گردشگری، اکوتوریسم و گردشگری کوهستانی، آموزش، گردشگری سلامت، هتلداری، بخش خرید، دفاتر فعال خدمات مسافرتی بستر های فعالیت و اقدامات خود در حوزه گردشگری در فرانسه را معرفی و تشریح کردند و همچنین فعالان گردشگری دو کشور در قالب میزگردهایی به بحث تبادل اطلاعات و تجربیات خود پرداختند.

1