24 آوریل 2024 - 09:51
سفیر فرانسه در تهران؛

افزایش گردشگران ورودی به دو کشور نخستین قدم در راه توسعه گردشگری

14 اکتبر 2015 - 11:30 dsfr.ir/tl2dh

برونو فوشه سفیر فرانسه در تهران

سفیر فرانسه در تهران در نشست مشترک فعالان صنعت گردشگری ایران و فرانسه گفت: با همکاری ایران و فرانسه در راستای توسعه گردشگری دو کشور سعی می کنیم آمار ورود و خروج گردشگران به ایران و فرانسه را افزایش دهیم.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری؛ برونو فوشه سفیر فرانسه در تهران در نشست مشترک فعالان صنعت گردشگری ایران و فرانسه که با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مایکل دوریو رئیس بخش گردشگری فرانسه در وزارت امور خارجه، مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری، سعید شیرکوند معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری و بهمن نامورمطلق معاون صنایع دستی که عصر دیروز 21 مهرماه در هتل لاله تهران برگزار شد، گفت: خوشحالیم که در کمتر از یک ماه برای سومین بار با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دیدار داشته ایم این امر زمینه همکاری های مشترک در حوزه های گردشگری و میراث فرهنگی را فراهم می کند.

وی افزود: می دانیم که ایران بسیار جدی قصد دارد که گردشگری را برای کمک به رشد و توسعه کشورش گسترش دهد و این امری بسیار پسندیده است، در این راستا فرانسه هم با تجربیات خود قصد همکاری با ایران را دارد.

فوشه با اشاره بر اهمیت تبادل گردشگر بین دو کشور گفت: در ابتدای این همکاری باید اقداماتی صورت گیرد که تعداد فرانسوی هایی که از ایران دیدن می کنند و ایرانیانی که به فرانسه سفر می کنند افزایش یابد این نخستین قدم در راه توسعه گردشگری است، کارشناسان و متخصصان فرانسه آمادگی انجام این امر را دارند.

وی ادامه داد: گردشگری یک وسیله بسیار عالی برای کشف تمدن ها، فرهنگ ها و ملت هاست ما بسیار علاقمندیم که تعداد بیشتری فرانسوی به ایران سفر کنند و همین طور میزان گردشگران ایرانی که از فرانسه دیدن می کنند افزایش یابد.

سفیر فرانسه در تهران در بخش پایانی سخنانش گفت: امیدوارم پس از این نشست و تعاملات موثر، زمینه تعاملات و تبادلات و نیز ارتباط میان دو کشور بیش از پیش فراهم شود تا بتوان به رشد گردشگری در ایران و فرانسه کمک کرد.

گفتنی است، در ادامه این نشست فعالان حوزه های بخش دولتی گردشگری، اکوتوریسم و گردشگری کوهستانی، آموزش، گردشگری سلامت، هتلداری، بخش خرید، دفاتر فعال خدمات مسافرتی به ارائه مطالبی در زمینه معرفی بستر های فعالیت و اقدامات خود در حوزه گردشگری در فرانسه پرداختند.

1