رئیس جمهور:

توسعه گردشگری راه حل معضل بیکاری در مازندران است

12 اکتبر 2015 - 18:00 dsfr.ir/5m7i9

توسعه گردشگری راه حل معضل بیکاری در مازندران است
صراط نیوز
رئیس جمهور در سفر استانی به استان مازندران

رئیس جمهور تنها راه حل معضل بیکاری در مازندران را توسعه گردشگری عنوان کرد و گفت: تا کنون در بخش های تبلیغات و ساماندهی جاذبه های گردشگری و جذب گردشگر غفلت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران، دکتر حسن روحانی عصر دوشنبه در دیدار علماء، ایثارگران و برگزیدگان مازندران در ساری افزود: در 40 سال اخیر جنگل و مراتع به عنوان جاذبه های مهم گردشگری مازندران 30 تا 40 درصد تخریب شده است.

وی ادامه داد: جنگل، دریا و مراتع مازندران ثروت بین نسلی و ثروت دایمی مردم ایران است که باید از آن ها به درستی حفاظت و حراست کرد.

رئیس جمهوری حفاظت از دریای خزر را یک اصل جدی توصیف کرد و گفت: تا کنون در این زمینه غفلت شده است که امروز به آلودگی سواحل و آب دریای خزر رسیده ایم. برای حفاظت از دریای خزر باید سرمایه گذاری کرد و نباید اجازه داد تا فاضلاب و دیگر آلودگی ها وارد آن شود و آلودگی نفتی دیگر کشورهای حاشیه این دریا هم باید مورد توجه قرار گیرد.

وی بر لزوم حفظ حریم دریای خزر تاکید کرد و افزود: امروز ساخت و ساز ویلایی آنقدر به سمت حریم آب دریای خزر پیشروی کرده است که با بالا آمدن آب شاهد آسیب رسیدن به این ویلاها هستیم.

روحانی هم چنین بر ضرورت بهره گیری درست از ظرفیت های گردشگری سواحل خزر تاکید کرد و گفت: مسایل فرهنگی و اخلاقی دریای خزر با یک برنامه ریزی قابل حل است و کار سختی نیست. چارچوب های اخلاق اسلامی و دینی در استفاده از سواحل خزر و جنگل ها و سایر مناطق گردشگری مازندران با یک برنامه ریزی قابلیت طراحی و اجرایی دارد.

رئیس جمهوری حفاظت از محیط زیست در استان مازندران را بسیار با اهمیت توصیف کرد و اظهار داشت: برای مازندران هیچ راهی جز جذب سرمایه بخش خصوصی با هدف توسعه وجود ندارد چرا که بودجه دولت جوابگوی نیازمندی های توسعه کشور نیست. توانمندی و امکانات دولت حتی با برداشته شدن تحریم ها نیز محدود خواهد بود و تنها راه، جذب سرمایه های بخش خصوصی است.

روحانی، استان مازندران را به خاطر وجود کشورهای حاشیه دریای خزر استانی مرزی توصیف کرد و گفت: نخبگان و کارآفرینان باید راهکارهای توسعه روابط تجاری بین مازندران و کشورهای حاشیه دریای خزر را نشان دهند.

وی به رشادت ها و ایثارگری های مردم مازندران در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس هم اشاره کرد و گفت: خلبانان شجاع مازندرانی شهیدان کشوری و شیرودی و نیروهای لشکر 25 کربلا نقشی درخشان در دفاع مقدس ایفا کردند.

رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید در بیست و سومین سفر استانی صبح امروز دوشنبه به مازندران سفر کردند.

1