بازدید وزیر میراث فرهنگی و گردشگری ایتالیا از تخت جمشید

3 اکتبر 2015 - 11:10 dsfr.ir/gi0d5

داریو فرانچسکینی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری ایتالیا، سفیر آن کشور در تهران و رییس موسسه مرمت شهر رم پایتخت ایتالیا، میهمان محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور شدند تا همراه با او و جمعی از متخصصان میراث فرهنگی و مرمت آثار تاریخی دو کشور به بازدید محوطه های تاریخی تخت جمشید، نقش رستم و پاسارگاد در استان فارس بروند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بازدید محمدحسن طالبیان و هیات ایتالیایی از محوطه های جهانی استان فارس، وزیر میراث فرهنگی ایتالیا و رییس موسسه مرمت رم از نزدیک فعالیت های مرمتی و آزمایشگاهی و همچنین مرکز پایش مهم ترین مجموعه های تاریخی استان فارس را مشاهده کردند.

معاون میراث فرهنگی کشور در خصوص این بازدید گفت: پروژه های مربوط به حفاظت، مرمت، آموزش، پژوهش های باستان شناسی، مطالعات چند رشته ای و موضوعات مربوط به گردشگری پایدار فرهنگی در بازدید هیات ایتالیایی از تخت جمشید و پاسارگاد مورد بررسی قرار گرفت.

محمدحسن طالبیان افزود: در بازدید هیات ایتالیایی از مجموعه های جهانی استان فارس، همکاری در توسعه موزه تخت جمشید، موزه پاسارگاد و ارتقاء کیفیت حفاظت مجموعه با همکاری دانشگاه ها و موسسات علمی ایتالیا مورد بحث قرار گرفت.

معاون میراث فرهنگی کشور با اشاره به رونمایی از پیکره های پنه لوپه در موزه ملی ایران و افتتاح نمایشگاه پنه لوپه از تخت جمشید تا رم با حضور مقامات کشور ایتالیا افزود: بازدید وزیر فرهنگ، میراث و گردشگری ایتالیا و هیات همراه او از تخت جمشید به بهانه بازدید از محل کشف مجسمه پنه لوپه در تخت جمشید انجام شد.

گفتنی است، وزیر فرهنگ، میراث و گردشگری ایتالیا در پاسخ به دعوت وزیر فرهنگ ایران به تهران سفر کرد و در دیداری که با دکتر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران و مسعود سلطانی فر رییس سازمان میراث فرهنگی داشت سند فرهنگی دو کشور ایران و ایتالیا را بررسی کرد و قرار شد سند نهایی همکاری دو کشور در بخش فرهنگ و میراث فرهنگی در سفر دکتر حسن روحانی رییس جمهوری به ایتالیا به امضای روسای جمهوری دو کشور برسد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1