25 فوریه 2024 - 06:14

مدیریت هتل های فرودگاهی امام به فرانسوی ها سپرده شد

19 سپتامبر 2015 - 09:30 dsfr.ir/sr09w

برای نخستین بار پس از انقلاب، مدیریت هتل به یک برند معتبر و صاحب نام بین المللی سپرده شد.

مهم ترین خبر هفته گذشته و حتی سال صنعت هتل کشورمان، واگذاری مدیریت هتل های فرودگاهی امام به فرانسوی ها و گروه بین المللی هتل های آکور بود که می تواند سرآغازی برای حضور سایر برندهای صاحب نام هتل دنیا در کشور پس از توافقات هسته ای باشد.

پس از آن که ساخت 2 هتل 4 و 5 ستاره در فرودگاه امام با مشارکت گروه هتل های آکور فرانسه به پایان رسید و قرار بر بهره برداری از این 2 هتل همزمان با روز جهانی جهانگردی در مهر ماه امسال شد، در حرکتی رو به جلو، مدیریت این 2 هتل نیز به گروه فرانسوی سپرده شد. در این واگذاری که طی مراسمی با حضور مدیران و مسوولان سازمان میراث فرهنگی و گروه هتل های آکور انجام شد، مهدی جهانگیری، مدیرعامل گروه مالی گردشگری گفت: گروه اکور در دوره تحریم با شریک ایرانی کارش را آغاز کرد و امروز بعد از چند سال مذاکره و همراهی به طور رسمی در ایران حاضر شده تا شاهد دادن کلید هتل‌ های 4 و 5 ستاره فرودگاه به آن ها باشیم. وی با بیان اینکه ما در دوران تورم بالای 40 درصد، این هتل را ساختیم، گفت: برآورد اولیه برای ساخت هتل که به وزارت راه ارائه دادیم، 70 میلیارد تومان بود اما بیش از 260 تا 270 میلیارد تومان برای ما هزینه داشت!

در بخش دیگری از این مراسم، سباستین بازان رئیس هیأت‌ مدیره و مدیرعامل گروه هتلداری اکور گفت: ما از امضای این قرارداد بسیار خوشحالیم. اکور به هر کشوری که می‌ رود 20 تا 25 سال فعالیت می‌ کند. به شما قول می دهم که نا امیدتان نخواهیم کرد. ما اطمینان داریم که Novotel و Ibis به زیبایی با رشد شتابنده بخش هتل ‌داری در ایران آمیخته خواهند شد.

گفتنی است با امضای این قرارداد، این 2 هتل با نام های Novotel (5 ستاره با 296 اتاق) و Ibis (4 ستاره با 196 اتاق) فعالیت خواهند کرد و با قرار گرفتن در شبکه جهانی رزرواسیون، گردشگران از سراسر دنیا علاوه بر رزرو از طریق این شبکه می ‌توانند با مراجعه به سایت گروه هتل های اکور نیز رزرو خود را انجام دهند.

1