17 آوریل 2024 - 05:04
سفیر تایلند:

علاقه مند و آماده سرمایه گذاری در کیش هستیم

9 سپتامبر 2015 - 17:00 dsfr.ir/wm1ju

سفیر تایلند در ایران ضمن اعلام آمادگی برای برقراری همکاری همه جانبه با جزیره کیش، از علاقه مندی این کشور برای فعالیت سرمایه گذاران تایلندی در این جزیره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش، سفیر و کنسول تایلند در ایران در سفری دو روزه به کیش با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش دیدار و گفت و گو کردند. راسمی چیتهام سفیر تایلند در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به جزیره کیش گفت: جزیره کیش در دو سال گذشته تغییرات چشمگیری نسبت به سال های قبل داشته که این موضوع نشات گرفته از تفکر و برنامه ریزی مسئولان این جزیره است.

علی اصغر مونسان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تشریح ظرفیت های کیش برای سرمایه گذاران خارجی گفت: سفر به کیش بدون دریافت ویزا نخستین مزیت این منطقه آزاد برای گردشگران و سرمایه گذاران خارجی است. مونسان با اشاره به تسهیل و تسریع امور به دلیل وجود تمرکز در مدیریت جزیره کیش و اختیارات محوله از سوی دولت جمهوری اسلامی به سازمان منطقه آزاد کیش افزود: معافیت 20 ساله مالیاتی، تخفیف های گمرکی و امکان فعالیت شرکت ها با مالکیت صددرصد خارجی فرصت های ارزشمندی برای فعالیت سرمایه گذاران خارجی در این جزیره است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: پایانه بندرگاه کیش با ظرفیت یک و نیم میلیون گردشگر سال گذشته به بهره برداری رسیده و ترمینال جدید فرودگاه کیش نیز با ظرفیت 4/5 میلیون گردشگر در حال احداث است تا بر اساس برنامه ریزی های انجام شده برای حضور سالانه 6 میلیون گردشگر، زیرساخت های میزبانی مهیا شود. وی در پاسخ به سوال سفیر تایلند در مورد زمینه های سرمایه گذاری در کیش گفت: موضوعات مختلفی در کیش برای سرمایه گذاری وجود دارد که کشور تایلند با توجه به تجارب موفق در بخش گردشگری می تواند همکاری های خوبی با مسئولان این جزیره داشته باشد.

وی افزود: پروژه های تفریحی، ساخت هتل ها و رستوران، حوزه های بانکی و ارزی و صنایع غیرآلاینده از جمله پیشنهادات ما برای سرمایه گذاران تایلندی است. در راستای حمایت از سرمایه گذاران و توسعه کیش زمین برای پروژه های گردشگری با قیمت بسیار پایین عرضه می شود که این امر خود از بهترین مزیت های فعالیت در کیش است. سفیر تایلند در ادامه با اشاره به جایگاه بالای علمی ایران از مونسان در مورد ظرفیت های علمی جزیره کیش سوال کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ضمن تشریح پیشرفت های علمی ایران در منطقه و جهان، به حضور واحدهای بین الملل دانشگاه های معتبر کشور در جزیره کیش اشاره کرد و گفت: گردشگری علمی بخش وسیعی از گردشگری جزیره کیش را به خود اختصاص داده است و علاوه بر تحصیل تعداد زیادی از دانشجویان در دانشگاه های کیش به جای تحصیل در خارج از کشور، سالانه تعداد زیادی از همایش ها و نمایشگاه های ملی و بین المللی نیز در کیش برگزار می شود.

وی عدم دریافت روادید و وجود امکانات مناسب برای میزبانی از همایش ها و نمایشگاه ها را از ظرفیت های بسیار خوب جزیره کیش در منطقه عنوان کرد و افزود: کشورمان در بخش های پزشکی و مهندسی هم، در سطوح بالای علمی در جهان قرار دارد.

1