معاون گردشگری خبر داد:

تحقق گرامیداشت روز جهانی گردشگری در بطن جامعه

9 سپتامبر 2015 - 16:30 dsfr.ir/xw3x9

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: دوم تا پنجم مهرماه سال جاری، آیین گرامیداشت روز جهانی گردشگری علاوه بر مشارکت خانواده تخصصی صنعت گردشگری کشور به صورت سراسری در همه استان ها با حضور و همراهی عموم مردم جامعه برگزار می شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرتضی رحمانی موحد در جلسه هماهنگی برگزاری نمایشگاه اختصاصی «مشارکت ملی گردشگری» با رویکرد همدلی و همزبانی که به مناسبت روز جهانی گردشگری برگزار خواهد شد؛ گفت: هر سال با فرارسیدن تاریخ 5 مهرماه (27 سپتامبر) همه کشورهای عضو سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) با تدارک برنامه ها و گردهمایی های گوناگون این رویداد را در سطح ملی گرامی می دارند.

وی با بیان اینکه در این روز هر ساله خانواده بزرگ صنعت گردشگری کشور گرد هم جمع می شوند؛ افزود: امسال در صدد برآمدیم تا علاوه بر گردهمایی تخصصی مذکور و نیز برگزاری «دومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری» با ایجاد پلی میان این دو رویداد، عموم مردم جامعه را نیز با دعوت به نمایشگاه «تخصصی مشارکت ملی گردشگری» نسبت به آثار و تبعات مثبت توسعه صنعت گردشگری در کشور و به تبع آن فرهنگ سازی مورد نیاز آگاه سازیم.

رحمانی موحد با اشاره به اینکه عموم هموطنان می توانند از تاریخ 2 لغایت 5 مهرماه با حضور در محل بوستان نوروز واقع در منطقه فرهنگی-گردشگری عباس آباد تهران از غرفه ها و برنامه های متعدد نمایشگاه تخصصی مشارکت ملی گردشگری بازدید نمایند؛ اظهار کرد: آشنایی با اقوام و آیین ها، معرفی ظرفیت های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی و نیز آگاهی از خدمات و دستاوردهای فعالیت نهادها و ارگان های موثر و همکار در صنعت گردشگری به عنوان متولیان فرابخشی صنعت گردشگری کشور در کنار ده ها برنامه مفرح و شاد متناسب با اعیاد موجود بخشی از زوایای نمایشگاه پیش رو به شمار می آیند.

معاون گردشگری خاطرنشان کرد: همزمان با این مناسبت ملی، کلیه استان های کشور نیز علاوه بر برگزاری گردهمایی های تخصصی خانواده صنعت گردشگری با ورود به بطن جامعه دو موضوع فرهنگ سازی و آگاهی رسانی عمومی را همزمان با روز جهانی جهانگردی اجرایی خواهند کرد.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به اهمیت حضور و همکاری کلیه نهادهای فرابخشی و متولی امر سفر گفت: خانواده صنعت گردشگری مجموعه ای یکپارچه است که منفعت حاصل از فضای همکاری و تعامل سبب هم افزایی و دست یابی به اهداف خرد و کلان کشور خواهد شد.

رحمانی موحد با بیان اینکه طی سال های گذشته مردم بیش از پیش با موضوع سفر و گردشگری آشنا شده اند؛ گفت: اطلاع رسانی عموم مردم نسبت به سیاست ها و برنامه های هر یک از ارگان های اجرایی و متولی سفر در نمایشگاه مشارکت ملی گردشگری» بستری مساعد از جنس تعامل و همبستگی را در راستای افزایش خدمت رسانی به گردشگران، ارتقای سطح خدمات و نیز نهادینه کردن فرهنگ سفر در کشور به دنبال خواهد داشت.

وی همچنین با اشاره به ویژگی های ذاتی و دلیل انتخاب مجموعه فرهنگی-گردشگری عباس آباد تهران یادآور شد: محوطه مورد نظر با دارا بودن ظرفیت های گردشگری شهری در پایتخت همچون پارک آب و آتش، پل طبیعت، گنبد رصد، مسیرهای پیاده روی در بافت طبیعی و نیز وجود مراکز پذیرایی و تفریحی، روزانه پذیرای هزاران نفر از هموطنان است که این قابلیت در کنار ظرفیت های نمایشگاه پیش رو زمینه دستیابی به اهداف اشاره شده را فراهم خواهد آورد.

رحمانی موحد در پایان از کلیه نمایندگان نهادهای حاضر خواست تا با تمام توان در نمایشگاه تخصصی مشارکت ملی گردشگری به عنوان سمبل فرهنگ سازی در حوزه صنعت گردشگری مشارکت نمایند و با ایجاد ارتباط دو سویه قوی میان بخش دولتی و عموم جامعه با رویکرد همدلی و همزبانی حساسیت عمومی نسبت به موضوع گردشگری را رقم بزنند.

1