24 آوریل 2024 - 09:33

آمار عمره گزاران اعلام شد

26 مارس 2024 - 14:30 dsfr.ir/qn9of

آمار عمره گزاران اعلام شد
آمار عمره گزاران اعلام شد
آمار عمره گزاران اعلام شد

شماره عمره گزاران در عربستان با به نیمه رسیدن ماه رمضان، به بیش از هشت میلیون نفر رسید.

به گزارش «دنیای سفر»، بر اساس آخرین آمار به روز شدۀ وزارت حج و عمره عربستان، از ابتدای فصل عمره تاکنون ۸ میلیون و ۲۳۵ هزار و ۶۸۰ عمره گزار از خارج عربستان به این کشور وارد شده اند. از این تعداد، ۷ میلیون و ۲۵۹ هزار و ۵۰۴ نفر عمره خود را به پایان رسانده اند و حدود ۹۷۶ هزار و ۱۷۶ عمره گزار هنوز در عربستان هستند.

گزارش آماری وزارت حج و عمره عربستان همچنین نشان می دهد سفرهای زمینی با ۹۸۰ هزار و ۵۵۶ ورود، پس از آن سفر هوایی با ۷۰۰ هزار و ۹۸۳ نفر و دریایی با ۵۴ هزار و ۱۴۱ نفر به ترتیب پرطرفدارترین مسیر عمره گزاران بوده است.

فرودگاه بین المللی محمد بن عبدالعزیز نیز دارای یک میلیون و ۹۱۹ هزار و ۹۷۱ ورود و یک میلیون و ۴۳۷ هزار و ۸۴۹ خروج بوده که میانگین جابه جایی آن روزانه ۶ هزار و ۵۷۹ ورود و ۵ هزار و ۶۱۳ خروج عمره گزاران بوده است.

این آمارها درحالی با به نیمه رسیدن ماه رمضان اعلام شده که هنوز وضعیت عمره ایرانی ها مشخص نشده است، درحالی که پیش تر مسئولان سازمان حج و زیارت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی حج و عمره ایرانی ها، از تلاش هایی برای حضور زائران ایرانی در عمره به ویژه عمره رمضانیه پس از ۹ سال وقفه، سخن گفته بودند.

قرار بود اعزام زائران ایرانی به عمره از دی ماه سال ۱۴۰۲ آغاز شود، که به دلیل آنچه نقص فنی و صادر نشدن مجوز به شرکت های هواپیمایی ایران اعلام شد، تا کنون به سرانجام نرسیده است.

1