در یک اقدام انسان دوستانه؛

گردشگرانی که در اصفهان خون اهدا کنند، یک شب اقامت رایگان می گیرند

5 مارس 2024 - 21:20 dsfr.ir/ww7zq

گردشگرانی که در اصفهان خون اهدا کنند، یک شب اقامت رایگان می گیرند
اهدای خون در مرکز جامع اهدا کنندگان خون میدان خواجو اصفهان
اهدای خون در مرکز جامع اهدا کنندگان خون میدان خواجو اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از اختصاص یک شب اقامت رایگان به اهداکنندگان خون در این استان خبر داد.

به گزارش «دنیای سفر»، حمیدرضا محققیان با اشاره به کمبود ذخایر خونی استان اصفهان و نیاز شدید این استان به گروه های خونی O و B منفی گفت: گردشگرانی که در سفر به استان اصفهان با مراجعه به مراکز اهدای خون، در این امر انسان دوستانه و خداپسندانه مشارکت کنند، یک شب اقامت رایگان در هتل ها و مراکز اقامتی، مهمان مردم مهمان نواز اصفهان خواهند بود.

وی با بیان اینکه این کار به همت اداره کل میراث فرهنگی و نیز جامعه هتلداران استان اصفهان انجام می شود، اظهار کرد: گردشگرانی که در بازه زمانی ۱۵ الی ۱۸ اسفندماه جاری (سه شنبه تا پایان روز جمعه) خون اهدا کنند می توانند در هتل ها و مراکز اقامتی اصفهان یک شب به صورت رایگان اقامت داشته باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان یادآور شد: این تصمیم به منظور ایجاد مشوق برای اهدای خون و تأمین ذخایر خونی استان اتخاذ شده و جامعه هتل داران استان در این امر خداپسندانه مشارکت دارد.

محققیان در پایان صحبت های خود خاطرنشان کرد: گردشگران برای بهره مندی از مزایای این طرح می توانند با شماره تلفن ۰۳۱۳۲۲۲۶۳۶۴ تماس بگیرند و بعد از اهدای خون، از یک شب اقامت رایگان در هتل ها و مراکز اقامتی این استان بهره مند شوند.

چندی پیش مدیرکل انتقال خون استان اصفهان با اشاره به کم بودن میزان ذخیره خون استان و نیاز شدید انتقال خون اصفهان به گروه های خونی O و B منفی اعلام کرد: با توجه به کاهش ذخایر خون به زیر پنج روز، نیاز به تمام گروه های خونی به ویژه O و B منفی احساس می شود تا در تأمین نیازهای بیماران مشکلی وجود نداشته باشد.

1