10 ژوئن 2024 - 03:35
با حضور گردشگران خارجی؛

«طرح آشناسازی ایران سلام» در استان سمنان اجرایی شد

4 مارس 2024 - 13:30 dsfr.ir/ls0zj

«طرح آشناسازی ایران سلام» در استان سمنان اجرایی شد
این روزها تهران میزبان تور آشناسازی «ایران سلام» است
این روزها تهران میزبان تور آشناسازی «ایران سلام» است

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از اجرای تور آشناسازی ایران سلام با هدف ترویج گردشگری به خصوص توریست ها در سراسر استان خبر داد.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان؛ امیر کرم زاده با بیان اینکه سمنان به عنوان پایتخت ایران در کنسرسیوم گردشگری جاده ابریشم با حضور ۲۰ کشور دنیا انتخاب شده است، تاکید کرد: این موضوع در کنار ثبت شش کاروانسرای استان در فهرست بین المللی توانسته در افزایش میزان گردشگر پذیری استان مؤثر باشد.

وی با بیان اینکه تور آشناسازی ایران سلام در این راستا برگزار می شود، افزود: در همین هفته میزبان نخستین گروه ۱۱ نفره فعالان مجازی و توریست های چینی بودیم که از کاروانسراها و مناطق دیدنی استان سمنان بازدید کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان با بیان اینکه در پروژه تور آشناسازی ایران سلام جذب ۲۰ میلیون گردشگر چینی به جاذبه های استان هدف گذاری شده است، گفت: برنامه ریزی خوبی در این زمینه اندیشیده شده است.

کرم زاده همچنین از ثبت شش اثر غیرمنقول شهرستان سمنان در آثار غیرمنقول کشورمان خبر داد و ابراز کرد: یک اثر غیرمنقول دیگر نیز در شهرستان سرخه موفق به دریافت گواهی ثبت ملی شد.

وی با بیان اینکه گاراژ کلانتری، خانه هراتی، خانه حاج ناصر حمام شترخان، عمارت منشی الاطبا و عمارت نایب الصدر از ابنیه تاریخی شهرستان سمنان در این فهرست هستند، گفت: عمارت سرای مادر در شهر سرخه نیز در این فهرست ملی ثبت شد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان ادامه داد: ثبت این آثار در فهرست های ملی و فراملی می تواند در شناساندن آنها به گردشگران داخلی و خارجی بسیار مؤثر باشد.

کرم زاده در ادامه بیان کرد: در آستانه تعطیلات نوروز و به منظور توسعه گردشگری پنج اقامت گاه بوم گردی روستایی نیز در شهرستان شاهرود مجوز فعالیت دریافت کرد این اقامتگاه ها عمدتاً در بخش بسطام و همچنین بی ارجمند قرار دارند.

1