9 ژوئن 2024 - 19:50

اعلام برنامه ها و پیش بینی سفرهای نوروزی

2 مارس 2024 - 15:10 dsfr.ir/lc3qz

اعلام برنامه ها و پیش بینی سفرهای نوروزی
Nowruz (نوروز) Wednesday, March 20, 2024
اعلام برنامه ها و پیش بینی سفرهای نوروزی 1403

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با پیش بینی انجام سفرهای نوروزی در محدوده زمانی ۲۴ اسفند تا ۲۴ فروردین ماه، برخی مصوبه ها، دستورالعمل ها و خدمات قابل عرضه در تعطیلات نوروز را تشریح کرد.

به گزارش «دنیای سفر»، علی اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در شصتمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که با حضور عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و نمایندگان حدود ۲۷ دستگاه مرتبط با موضوع سفر، شنبه ۱۲ اسفندماه در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، گفت: درباره نحوه عملکرد و برخورد با گردشگران در نوروز ۱۴۰۳ که امسال مصادف با ماه رمضان است، مصوبه شورای فرهنگ عمومی منشور فعالیت است.

معاون گردشگری ادامه داد: این مصوبه از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به وزیران مربوطه و استان ها ابلاغ شده است. نحوه عملکرد در چارچوبی مشخص و با رعایت حرمت گردشگران و ماه رمضان تعیین شده است.

شالبافیان با اشاره به تقویم تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ اظهار کرد: با توجه به اینکه عید فطر مصادف با روزهای پایانی فروردین ماه است، تعطیلات تا ۲۴ فروردین ماه ادامه خواهد داشت و استان های دارای گردشگر بیشتر باید در این باره برنامه ریزی بیشتر و دقیق تری داشته باشند.

او فعالیت ستاد سفر در طول سال را دائمی دانست و افزود: جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر به صورت مستمر مشغول خدمت رسانی به مسافران خواهند بود.

 شالبافیان همچنین با بیان اینکه معرفی شهرهای مکمل و جایگزین در دستور کار قرار دارد، گفت: مبنای معرفی شهرهای مکمل و جایگزین ستاد سفر را نظر استان قرار داده ایم که برنامه ریزی و خدمات رسانی به صورت کامل انجام گیرد.

معاون گردشگری از استان هایی که در تأمین سوخت، کارت سوخت و مواد غذایی سال گذشته با مشکلاتی مواجه بودند، درخواست کرد از حالا اعلام کنند تا پیگیری لازم با دستگاه مربوطه برای رفع مشکلات انجام شود.

1