دبیر جشنواره خبر داد:

استقبال شایسته از «لقمه های سفر» پلی به سوی جشنواره مشارکت ملی گردشگری

7 سپتامبر 2015 - 17:00 dsfr.ir/4t4ex

مدیر کل دفتر بازاریابی و تبلیغات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر جشنواره مشارکت ملی گردشگری از ارسال آثار متنوع هم وطنان جهت شرکت در مسابقه مجازی «یه لقمه سفر» به عنوان پلی به سوی جشنواره مشارکت ملی گردشگری جهت گرامی داشت روز جهانی جهانگری خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی باقر نعمتی زرگران گفت: پس از گذشت حدود 1 ماه از آغاز مسابقه اینستاگرامی #یه_لقمه_سفر تعداد قابل توجهی از آثار هموطنان دریافت شده است که نمونه های برتر آن ها علاوه بر شرکت در این رقابت در جشنواره مشارکت ملی گردشگری نیز مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه 2 رقابت یه لقمه سفر و جشنواره مشارکت ملی گردشگری به مناسبت گرامیداشت روز جهانی جهانگردی (5 مهرماه) در نظر گرفته شده است؛ گفت: از این رو هموطنان با شعار «تا روز جهانی جهانگردی با ما همراه شو» می توانند فرصت ارسال آثار به مسابقه #یه_لقمه_سفر را تا 29 شهریورماه غنیمت شمارند و در نظر داشته باشند تنها آثار برتری که تا 20 شهریورماه به ثبت رسیده باشند امکان رقابت در جشنواره مشارکت ملی گردشگری را خواهند داشت.

مدیر کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری با بیان اینکه هم اکنون اغلب آثار دریافتی از هموطنان در قالب عکس و فیلم از جاذبه های طبیعی و کمتر شناخته شده کشور به شمار می آید؛ گفت: به وجود آمدن نگاه ملی نسبت به توجه و حفاظت از داشته های طبیعی و ظرفیت های گردشگری کشور سبب بستر مساعد پذیرش عمومی و در پی آن ایجاد حساسیت در امور تصمیم سازان کشور خواهد شد که این توالی و فرهنگ سازی از اهداف اصلی و غایی برگزاری جشنواره مشارکت ملی گردشگری به شمار می آید.

دبیر دومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری در تشریح جزئیات شرکت در مسابقه #یه_لقمه_سفر و در پی آن مشارکت در جشنواره مشارکت ملی گردشگری گفت: شرکت کنندگان پس از بارگذاری عکس مورد نظر لازم است با متوجه ساختن 10 نفر از دوستان شان در زیر آخرین عکس اینستاگرام جشنواره با شناسه Iran.Tourism.Fest@ آن ها را به «یه لقمه سفر» دعوت کنند تا با اشتراک آثار خود لحظات سفرشان را ماندگار نمایند.

وی همچنین با اشاره به اینکه ارائه توضیحات تکمیلی درباره بارگذاری عکس جهت شرکت در مسابقه مذکور به 2 شیوه انتقال مستقیم عکس امکان پذیر است؛ گفت: ارسال مستقیم عکس به اینستاگرام جشنواره به شناسه Iran.Tourism.Fest@ و ارسال عکس به تلگرام جشنواره به نشانی telegram.me/IranTourismFest انجام خواهد گرفت.

وی در پایان یادآوری کرد: علاقه مندان علاوه بر شرکت در مسابقه «یه لقمه سفر» می توانند با ارسال عکس، فیلم کوتاه 60 ثانیه ای، ایده نو در زمینه طراحی کمپین تبلیغاتی از طریق شبکه های اجتماعی و خاطره نویسی در جشنواره مشارکت ملی گردشگری نیز شرکت نمایند.

گفتنی است از میان شرکت کنندگان در رقابت #یه_لقمه_سفر  یک نفر بر اساس بیشترین رای محبوبیت از طرف بازدیدکنندگان و یک نفر از میان شرکت کنندگان حاضر انتخاب می شوند و به هر یک در تاریخ 5 مهرماه، مصادف با روز جهانی جهانگردی هدیه ای نفیس اهدا می شود. همچنین نظر به برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی جهانگردی و نمایشگاه جانبی که از تاریخ 2 تا 5 مهر برگزار می شود به 3 نفر برگزیده جشنواره مشارکت ملی گردشگری که در قالب 4 حوزه یاد شده آثارشان را تا 20 شهریور به دبیرخانه جشنواره به آدرس irantourismfestival2.com ارسال نمایند علاوه بر تندیس جشنواره و لوح افتخار از 5 تا 1 سکه بهار آزادی نیز اعطا می گردد.

لازم به ذکر است هم وطنان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات هر 2 رویداد مذکور یعنی مسابقه ایسنتاگرامی و جشنواره مشارکت ملی گردشگری به #_یه_لقمه_سفر و irantourismfestival2.com مراجعه نمایند.

1