24 آوریل 2024 - 02:10
رئیس دادگاه عمومی بخش شهداد:

پرواز هلی شات و کوادکوپتر در شهداد ممنوع!

28 فوریه 2024 - 16:50 dsfr.ir/x24xo

پرواز هلی شات و کوادکوپتر در شهداد ممنوع!
پرواز هلی شات و کوادکوپتر در شهداد ممنوع!
عکس برداری هوایی از شهداد ممنوع شد

رئیس دادگاه عمومی بخش شهداد گفت: پرواز هلی شات و کوادکوپتر در منطقه گردشگری شهداد بدون مجوز ممنوع است.

به گزارش «دنیای سفر»، رئیس دادگاه عمومی بخش شهداد با اشاره به توقیف پرنده های کوچک هدایت پذیر از جمله کوادکوپتر و هلی شات فاقد مجوز، گفت: پرواز هرگونه پرنده های کوچک هدایت پذیر از جمله هلی شات و کوادکوپتر بر فراز نقاط مختلف این بخش باید پس از دریافت مجوزهای لازم از مراجع قانونی صورت گیرد.

محمد گنجعلی زاده امروز ۹ اسفندماه در تشریح این خبر افزود: ظرفیت های گردشگری و منطقه ای بخش شهداد، توجه کاربران زیادی را برای تهیه عکس و فیلم با استفاده از هلی شات و ... به خود جلب کرده و از این رو اپراتورهای این وسایل باید توجه داشته باشند که در صورت تصویربرداری بدون کسب مجوزهای لازم، هلی شات آنها توقیف شده و تا زمان رسیدگی به پرونده قضایی در توقیف باقی خواهد ماند.

وی ضمن تاکید بر این مطلب که صدور مجوز انجام عملیات پرواز با ریز پرنده توسط اداره کل امنیتی انتظامی استانداری انجام می شود، تصریح کرد: سازمان های دولتی نیز برای انجام عملیات های پروازی با ریز پرنده از جمله نقشه / تصویربرداری باید انجام استعلامات مربوطه را در نخستین اقدام مد نظر قرار دهند.

رئیس دادگاه عمومی بخش شهداد بیان کرد: حساسیت های منطقه ای کویر شهداد اقتضا می کند که نظارت دقیقی بر عملیات های پروازی پرنده های کوچک هدایت پذیر صورت گیرد و از این رو عوامل انتظامی و امنیتی فعالیت های این حوزه را به دقت ویژه ای رصد می کنند.

گنجعلی زاده عنوان کرد: تاکنون نیز موارد متعددی از پرواز هلی شات و کوادکوپتر در این منطقه مشاهده شده که توسط عوامل انتظامی و امنیتی برخورد قانونی لازم صورت گرفته و پرونده قضایی آنها نیز در دادگاه بخش شهداد در دست رسیدگی و صدور حکم قرار دارد.

1