24 آوریل 2024 - 12:06

راه اندازی بزرگ ترین شهربازی تهران

25 فوریه 2024 - 16:30 dsfr.ir/9b9us

راه اندازی بزرگ ترین شهربازی تهران
شهر ارم، بزرگ ترین شهربازی تهران
دو سال تا راه اندازی بزرگ ترین شهربازی تهران

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران گفت: گره پروژه شهربازی هزار و یک شب در حال مرتفع شدن است و طی یک الی دو سال آینده شاهد راه اندازی دو فاز از آن خواهیم بود.

به گزارش «دنیای سفر»، نوید خاصه باف مدیر عامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران، در گفت وگو با مهر درباره مهم ترین اقداماتی که در شهرداری تهران قرار است از آن رونمایی شود بیان کرد: با رویکرد مدیریت جدید شهری و معاونین شهر تهران، با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در پروژه ها و ابرپروژه های شهری شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

وی افزود: در کنار پروژه های عمرانی و توسعه حمل و نقل، سازمان سرمایه گذاری نیز بسیاری از پروژه هایی را تعریف می کند که بخش خصوصی بتواند دستاوردهای خوبی داشته باشد.

مدیر عامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران اظهار کرد: جنس سرمایه گذاری بر ابرپروژه ها ذاتاً کمی زمان بر است و شاید به زودی شاهد خروجی های آن چنانی نباشیم اما حتماً طی یک الی دو سال آینده تحقق پروژه های بسیار خوبی خواهیم بود.

وی در خصوص رفع مشکل پروژه هزار و یک شب گفت: گره برخی پروژه های گذشته مانند پروژه هزار و یک شب برای ساخت بزرگ ترین شهربازی تهران مرتفع شده است طی یک الی دو سال آینده شاهد راه اندازی دو فاز از آن خواهیم بود.

خاصه باف درباره پروژه های گردشگری مطرح کرد: در رابطه با پروژه های مرتبط با حوزه گردشگری و هتل سازی اتفاقات خوبی در راه است و حضور سرمایه گذاران خارجی و رقابت سرمایه گذاران داخلی برای گرفتن پروژه های شهری در این حوزه شاهد خواهیم بود.

شهر ارم، بزرگ ترین شهربازی تهران

وی به چند پروژه در حوزه گردشگری اشاره کرد و گفت: در سال ۱۴۰۳ چند پروژه گردشگری به قرارداد خواهد رسید و فاز به فاز جلو خواهد رفت.

مدیر عامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران افزود: همچنین توسعه دریاچه خلیج فارس خصوصاً در ضلع غربی آن، انجام بوستان آزادگان در منطقه ۱۵ و ساخت پارک آبی و طرح های تفریحی خواهیم داشت.

خاصه باف در خصوص ایجاد یک شهربازی جدید در شهر تهران گفت: اگر با منابع طبیعی به تفاهم برسیم افتتاح یک شهربازی دیگر نیز در شرق تهران خواهیم داشتیم، همچنین چهار هتل جنگلی و ریزپروژه های دیگر در سطح مناطق از برنامه های حوزه گردشگری است.

وی از ایجاد یک قطب گردشگری خاص که در دره اوین-درکه منطقه ۲ در ضلع غربی چمران است خبر داد و گفت: سرمایه گذار داخلی خوبی در این خصوص وجود دارد که طرح هایی برای آن ارائه شده و طی مطالعات در دو الی سه ماه آینده شاهد شروع پروژه ایجاد «باغ راه» در آن منطقه خواهیم بود.

1