25 فوریه 2024 - 18:51

زائران حج ۴ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه ها حاضر شوند

6 فوریه 2024 - 17:00 dsfr.ir/sy4yj

زائران حج ۴ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه ها حاضر شوند
پرواز حج تمتع از فرودگاه امام خمینی تهران
زائران حج ۴ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه ها حاضر شوند

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور از زائران حج تمتع ۱۴۰۲ درخواست کرد که ۴ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه ها حاضر شوند.

به گزارش «دنیای سفر» «حمیدرضا سیدی» درباره جزییات مراسم حج تمتع ۱۴۰۲ که از اواخر بهمن 1402 شروع می شود، گفت: بیش از دو هزار نفر در فرودگاه های کشور برای انجام عملیات حج خدمت می کنند.

وی افزود: در ماه های گذشته وارسی پروازی دستگاه های ناوبری و کمک ناوبری فرودگاه های کشور انجام شده است؛ همچنین ۱۲۰ سامانه کمک ناوبری همگی چک شده و مشکلی ندارند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور همچنین گفت: زائران چهار ساعت قبل از پرواز در فرودگاه ها حاضر باشند.

سیدی در پاسخ به اینکه آیا به دلیل انجام پروازهای حج کاهش سطح سرویس برای سایر پروازها در محیط ترمینالی داریم، بیان کرد: عملیات حج در کنار پروازهای روزانه داخلی و خارجی فرودگاه ها انجام می شود و تدابیری اندیشیده شده که بدون هیچ گونه کاهش پرواز و خللی در عملیات صورت گیرد.

وی ادامه داد: با ارگان های کلیدی در فرودگاه ها نظیر سپاه حفاظت و فراجا و گذرنامه تعامل خوب و مناسبی داریم و بیش از دو هزار نفر در فرودگاه های سراسر کشور برای انجام عملیات حج خدمت خواهند کرد.

سعید چلندری، مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی نیز اظهار داشت: امسال ۳۰ درصد از عملیات اعزام و پذیرش حجاج از فرودگاه امام خمینی انجام می شود؛ با اعتبار خوبی که در دولت سیزدهم اختصاص داده شد، ترمینال سلام به متراژ ۵۴ هزار متر مربع به پروازهای زیارتی اختصاص داده شده است و خدا را شاکریم که می توانیم به زوار خدماتی در خور شأن ارائه دهیم.

سهمیه حج تمتع حدود ۸۲ هزار و ۵۰۰ نفر است و تا کنون دارندگان اسناد حج تا پایان مهرماه ۱۳۸۶ برای ثبت نام اولیه حج فراخوانده شده اند. هزینه علی الحساب این سفر برای هر نفر ۱۴۰ میلیون تومان اعلام شده است.

1