25 فوریه 2024 - 18:20

۱۳ پروژه گردشگری خراسان رضوی در دهه فجر افتتاح می شود

5 فوریه 2024 - 09:20 dsfr.ir/hx282

۱۳ پروژه گردشگری خراسان رضوی در دهه فجر افتتاح می شود
۱۳ پروژه گردشگری خراسان رضوی در دهه فجر افتتاح می شود
هتل پارس | قدیمی ترین هتل مشهد | نزدیک به یک قرن میزبانی

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: ۱۳ پروژه گردشگری خراسان رضوی با ۱۸ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در دهه فجر انقلاب اسلامی افتتاح می شود.

به گزارش «دنیای سفر» از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، سید جواد موسوی اظهار کرد: این پروژه های سرمایه گذاری گردشگری شامل یک هتل پنج ستاره، دو هتل سه ستاره، یک هتل یک ستاره، یک مهمانپذیر، دو سفرخانه سنتی و شش اقامتگاه بومگردی و خانه مسافر به بهره برداری می رسد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ادامه داد: این پروژه ها برای ۳۰۱ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‎کند و در طول دوره ساخت نیز برای حداقل ۱۰۰۰ نفر ایجاد شغل موقت کرده اند.

وی تصریح کرد: بر این اساس تعداد ۵۴۰ تخت رسمی به تعداد تخت های اقامتی استان خراسان رضوی افزوده می شود که با احتساب یک نفر اضافه تعداد آن به حدود ۷۰۰ تخت می رسد.

موسوی اظهار کرد: این پروژه ها در شهرستان های مشهد، گناباد، طرقبه شاندیز، چناران، کلات نادری و درگز قرار گرفته اند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: با توجه به این که حجم پروژه های افتتاحی دهه فجر امسال در کشور به میزان ۹۱ هزار میلیارد ریال و حجم سرمایه گذاری استان خراسان رضوی ۱۸ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال است بیش از یک پنجم حجم سرمایه گذاری پروژه های افتتاحی دهه فجر امسال در این استان قرار دارد.

وی یادآور شد: در حوزه میراث فرهنگی نیز ۱۲ پروژه با حجم سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیارد ریال کلنگ زنی و افتتاح و در حوزه صنایع دستی نیز ۳ پروژه در رشته های سفال، پتینه و نقاشی و هنرهای چوبی با حجم سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد ریال دراستان به بهره برداری می رسند.

موسوی افزود: در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تعداد ۲۸ پروژه با حجم سرمایه گذاری ۲۰ هزار میلیارد ریال به بهره برداری رسیده یا عملیات اجرایی آن ها آغاز خواهد شد.

1