25 فوریه 2024 - 18:08
مدیر کل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی:

عوامل عقب ماندگی گردشگری خوزستان چیست؟

23 نوامبر 2023 - 18:00 dsfr.ir/ke7hr

عوامل عقب ماندگی گردشگری خوزستان چیست؟
عوامل عقب ماندگی گردشگری خوزستان چیست؟
خوزستان به خاطر جنگ نتوانسته به درستی به گردشگری بپردازد

مدیر کل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: استان خوزستان به دلیل قرارگیری در نقطه خاص جغرافیایی خود یک کشور است؛ استانی که با جاذبه های گردشگری که در کل کشور وجود دارد می تواند رقابت کند و پابه پای کشور در حوزه گردشگری پیشرفت داشته باشد.

به گزارش «دنیای سفر»، سیدمصطفی فاطمی فیروزآبادی در اولین همایش گردشگری سبز خوزستان که روز چهارشنبه در سالن همایش های سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، بیان کرد: استان خوزستان به واسطه موضوعات مختلفی که در دوران جنگ و پس از آن به آن ها پرداخته است نتوانسته به درستی به حوزه گردشگری بپردازد و این امر باعث شده تا گردشگری استان مغفول بماند.

فاطمی فیروزآبادی ادامه داد: در جلسه هیات دولت رییس جمهور و بسیاری دیگر از مقامات کشوری تاکید ویژه ای بر توسعه گردشگری منطقه داشته اند و یکی از دلایل برگزاری این نشست نیز همین موضوع بود

او با بیان این که استان خوزستان در حوزه تاریخ و تمدن بسیار غنی است افزود: این استان در حوزه گردشگری تاریخی، طبیعت گردی روستایی، عشایری، گردشگری حیات وحش، گردشگری دریایی، گردشگری سلامت و ... بسیار غنی است.

فاطمی فیروزآبادی با اشاره به این که همایش گردشگری سبز سومین نشست ملی است و با بیان این که برگزاری نشست در استان های دیگر خروجی های خاص و مختلفی داشته است تاکید کرد: ما برای خوزستان خروجی می خواهیم؛ خروجی که قابل ارزیابی باشد.

مدیر کل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به این که انجمن خدمات مسافری منطقه پکیج های تور گردشگری برای منطقه آزاد اروندرود تهیه کرده اند ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال رصد تعداد تورهایی که با هدف طبیعت گردی به منطقه اروند می آیند را از استان های مختلف کشور داشته باشیم.

وی گفت: خروجی ما در این جلسه به جز آموزش هایی که در طول این دوره خواهیم داشت و همچنین نشست طبیعت گردی که دو تا سه مصوبه خوب برای آن خواهیم داشت، خروجی تورهایی است که در منطقه آزاد اروند برگزار خواهند شد.

فاطمی فیروزآبادی عنوان کرد: استان خوزستان به دلیل قرارگیری در نقطه خاص جغرافیایی خود یک کشور است؛ استانی که با جاذبه های گردشگری که در کل کشور وجود دارد می تواند رقابت کند و پابه پای کشور در حوزه گردشگری پیشرفت داشته باشد.

1