از سوی قائم مقام وزیر میراث فرهنگی؛

احکام ۷ مدیر پایگاه های میراث ملی و جهانی ارائه شد

17 نوامبر 2023 - 15:30 dsfr.ir/wj6xx

احکام ۷ مدیر پایگاه های میراث ملی و جهانی ارائه شد
میراث آریا
احکام ۷ مدیر پایگاه های میراث ملی و جهانی ارائه شد

معاون میراث فرهنگی کشور با اعلام احکام ۷ مدیر پایگاه های میراث ملی و جهانی، انتخاب این مدیران را با وسواس و سخت گیری عنوان کرد.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی، آئین تقدیم احکام هفت مدیر پایگاه میراث جهانی با حضور علی دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی، امروز چهارشنبه ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۲ برگزار شد.

بر این اساس، علیرضا عسگری چاوردی مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید، ساشا ریاحی مقدم مدیر پایگاه میراث جهانی باغ ایرانی، مصطفی شریفی مدیر پایگاه میراث جهانی باغ عباس آباد بهشهر، فردین عینی مدیر پایگاه میراث جهانی شیخ صفی الدین اردبیل، نصرالله ابراهیمی مدیر پایگاه میراث ملی خلیج فارس و دریای مکران، محمد امینیان مدیر پایگاه میراث جهانی تخت سلیمان و عبدالرضا کارگر، مدیر پایگاه میراث جهانی مسجد جامع اصفهان انتخاب شدند.

قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی با بیان اینکه انتخاب مدیران پایگاه های ملی و جهانی با وسواس و سخت گیری انجام گرفته است، بر لزوم احصا نظام مسائل و اولویت های هر پایگاه تأکید کرد.

میراث آریا

دارابی در احکام این مدیران بر ارائه برنامه عملیاتی در راستای تغییر، تحول، توسعه و فناوری، تدوین برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت با اخذ مشورت از صاحب نظران بر اساس سیاست ها و اولویت های اداره کل پایگاه ها با امکان راستی آزمایی و ارزیابی، هماهنگی با مدیرکل امور پایگاه ها و مدیرکل استان در انجام مأموریت ها، نظارت مستمر بر تداوم معیارها و استانداردهای ابلاغی، پیگیری و تشکیل منظم جلسات فصلی هیأت راهبردی پایگاه، برنامه ریزی برای همکاری با جوامع محلی، سمن ها، سازمان های مردم نهاد، رسانه ها و پیگیری مسؤولیت های اجتماعی نهادها و دستگاه های اجرایی، نظارت مستمر و دقیق بر اجرای قوانین و دستورالعمل ها، پاسخگویی و شفافیت در همه امور تأکید کرد.

برگزاری رویدادها و مناسبت های مختلف بر طبق سیاست های ابلاغی و تدوین کتاب رویدادهای سالیانه به تصویب شورای راهبردی، پیگیری و اقدام برای تهیه و تدوین بازنگری عرصه و حریم و ضوابط اختصاصی از مجاری ذی صلاح، حفاظت و برنامه ریزی آموزشی و معرفی و پیوست فرهنگی و رسانه ای از دیگر مأموریت هایی است که در حکم مدیران جدید پایگاه های میراث جهانی مورد تاکید قرار گرفته است.

1