رکوردزنی گردشگری ترکیه ادامه دارد

23 سپتامبر 2023 - 20:30 dsfr.ir/vm5xi

رکوردزنی گردشگری ترکیه ادامه دارد
theculturetrip.com
بازار تاریخی و گردشگری در استانبول

جدیدترین آمارهای رسمی منتشر شده نشان می دهد صنعت گردشگری ترکیه به دنبال افزایش شمار گردشگران خارجی رونق گرفته است.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از دیلی صباح، بر اساس آمارهای رسمی که روز جمعه ۳۱ شهریورماه منتشر شد، آمار گردشگران خارجی که به ترکیه سفر کرده اند در هشت ماه اخیر سال جاری میلادی با حدود ۱۴ درصد رشد همراه بوده است.

وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرد: بیش از ۳۳.۴ میلیون گردشگر خارجی در فاصله ژانویه تا اوت سال جاری میلادی به ترکیه سفر کرده اند و به این ترتیب آمار گردشگران خارجی این کشور در مقایسه با سال گذشته با ۱۳.۹۵درصد افزایش مواجه شده است.

تعداد گردشگران خارجی که در ماه اوت به ترکیه سفر کرده اند در مقایسه با همین ماه در سال گذشته میلادی با افزایش ۵.۶۴ درصدی به بیش از ۶.۶۶ میلیون نفر رسید.

گردشگران روس و شهروندان کشورهای اروپایی همچون آلمان و بریتانیا در افزایش آمار تعداد گردشگران خارجی امسال ترکیه نقش قابل توجهی داشته اند.

بر این اساس تعداد مسافران روس که در هشت ماه اخیر به ترکیه سفر کرده اند با افزایش ۴۴.۸۴ درصدی ۴.۳ میلیون نفر گزارش شده است.

در این بازه زمانی همچنین، ۴.۱ میلیون گردشگر از آلمان و ۲.۶۵ میلیون گردشگر از بریتانیا به ترکیه سفر کرده اند. همچنین ۱.۸ میلیون بلغاری در هشت ماه اخیر از این کشور دیدن کرده اند.

دولت ترکیه پیش بینی کرده است که شمار گردشگران خارجی در سال جاری میلادی به ۶۰ میلیون نفر و این آمار در سال ۲۰۲۸ به ۹۰ میلیون نفر برسد.

1