کدام منطقه جهان بیشترین رونق سفرهای هوایی را ثبت کرد؟

21 سپتامبر 2023 - 12:10 dsfr.ir/lq44w

کدام منطقه جهان بیشترین رونق سفرهای هوایی را ثبت کرد؟
هواپیمایی چین | China AIrlines
هواپیمایی چین | China AIrlines

انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) اعلام کرد که ترافیک جهانی هواپیماهای مسافربری در ماه جولای به بهبودی خود پس از کووید ادامه داد که این صعود ناشی از افزایش تقاضا در بازار داخلی چین بود.

به گزارش «دنیای سفر»، به نقل از بیزنس، بر اساس بیانیه مطبوعاتی، ترافیک هوایی در سرتاسر جهان در ماه جولای با محاسبه درآمد کیلومتر مسافر (تعداد مسافران ضربدر مسافت طی شده) ۲۶.۲ درصد افزایش یافت.

بر اساس گزارش یاتا، اکنون ترافیک در سطح جهان به ۹۵.۶ درصد از سطح قبل از کووید رسیده است.

حمل و نقل هواپیمای داخلی در ماه جولای نسبت به جولای ۲۰۲۲ به میزان ۲۱.۵ درصد افزایش یافت و ۸.۳ درصد بیشتر از نتایج جولای ۲۰۱۹ بود که ناشی از تقاضای فزاینده بازار چین است.

ضریب بار مسافر (درصد صندلی های پر شده) برای صنعت مسافرت هوایی جهانی به ۸۵.۷ درصد رسید که بالاترین رقم بین المللی ماهانه ثبت شده است.

ویلی والش، مدیرکل یاتا گفت: هواپیماها در ماه جولای پر بودند زیرا مردم همچنان به مکان های بیشتری سفر کردند. نکته مهم این است، فروش بلیط صعودی نشان می دهد که اعتماد مسافران همچنان بالاست و دلایلی برای خوش بینی نسبت به ادامه بهبودی وجود دارد.

خطوط هوایی آسیا-اقیانوسیه شاهد افزایش ۱۰۵.۸ درصدی در ترافیک جولای ۲۰۲۳ نسبت به جولای ۲۰۲۲ بوده که همچنان در رونق سفرهای هوایی به رهبری دیگر مناطق ادامه می دهد.

این گزارش نشان می دهد که خطوط هوایی آفریقایی، آمریکای لاتین و خاورمیانه همچنین شرکت های هواپیمایی آمریکای شمالی و اروپایی پس از آن قرار دارد.

1