24 فوریه 2024 - 23:09

ایران به دنبال گردشگران چینی بیشتر

18 سپتامبر 2023 - 09:20 dsfr.ir/r957s

ایران به دنبال گردشگران چینی بیشتر
دریافتی
گردشگر چینی در ایران

ایران درحالی در نمایشگاه گردشگری شانگهای شرکت کرد که به تازگی یک هیأت گردشگری از ایران به چین سفری داشته و در دیدار با آژانس های سه شهر چین، برای افزایش سفر گردشگران چینی به ایران، رایزنی و توافق هایی داشته است.

به گزارش «دنیای سفر»، مصطفی شفیعی شکیب، رییس هیأت مدیره جامعه تورگردانان ایران درباره تازه ترین رایزنی های گردشگری ایران در چین به ایسنا گفت: سه شنبه ۲۱ شهریورماه برابر با ۱۲ سپتامبر در شهر شانگهای نمایشگاه ITB برگزار شد و از ایران سه آژانس گردشگری حضور داشتند. نمایشگاه ITB شانگهای یکی از بزرگ ترین نمایشگاه های گردشگری چین است که به مدت سه روز به صورت B2B برگزار شد و از سراسر دنیا در این نمایشگاه حضور داشتند.

او افزود: این نمایشگاه در واقع نمونه ای کوچک تر از ITB برلین است که تفاوت عمده آن در حضور پرتعداد توراپراتورهای استان های مختلف چین است که برحسب نیاز، همکاران خود را از کشورهای مقصد شناسایی می کنند و با آن ها قرار همکاری می گذارند.

به گفته رییس هیأت مدیره جامعه تورگردانان ایران، این نمایشگاه پس از چهار سال تعطیلی و رکود به خاطر همه گیری کرونا برگزار شد و اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، فنلاند، عربستان، مالزی، آمریکا، جمهوری آذربایجان، ازبکستان، روسیه، نروژ، اسرائیل، ترکمنستان، مصر، اکوادور، تایلند، ویتنام، امارات متحده عربی، مالتا، ایسلند، ارمنستان و بسیاری از شرکت های بزرگ رزرواسیون هتل و تعدادی از هتل های بین المللی در آن حضور داشتند.

پیش از این نمایشگاه، هیأت گردشگری ایران نیز در سفری به سه استان گوانگجو، شنزن و شانگهای در چین، رایزنی هایی را با برخی آژانس های گردشگری این کشور برای افزایش سطح تعاملات گردشگری بین دو کشور انجام داده بود.

چین از جمله بازارهای در اولویت گردشگری ایران است که با رکود سفر گردشگران غربی، همچنان در تعامل گردشگری با ایران است. آمار دقیقی از تعداد گردشگران چینی که با کاهش محدودیت های کرونا سفر به ایران را از سرگرفته اند، در دسترس نیست، اما بنا به اظهارات آژانس های گردشگری ایران، تعداد سفر این گردشگران به ایران درحال افزایش است. داده های برخی پلتفرم های سفر نیز بیانگر آن است که ایران در فهرست مقاصد مورد علاقه گردشگران چینی در تابستان گذشته قرار داشت.

شفیعی شکیب، رییس هیأت مدیره جامعه تورگردانان ایران معتقد است: اگر مشکلات و زیرساخت های اساسی گردشگری در کشور برطرف شود، چین بازاری به شدت گسترده و سودآور در گردشگری است. هرچند طبق اظهارات این تورگردان، ایران هنوز نتوانسته گردشگران پولدار و متمولی را که به اروپا و امریکا سفر می کنند جذب کند. در عین حال که همچنان کشوری ناشناخته برای مردم چین به شمار می آید و تبلیغات گردشگری ایران در این کشور هنوز پررنگ نشده است.

1