رالی «خزر تا خلیج فارس» با معرفی برگزیدگان پایان یافت

6 می 2023 - 13:40 dsfr.ir/z32xq

رالی «خزر تا خلیج فارس» با معرفی برگزیدگان پایان یافت
ایرنا
مراسم اختتامیه رالی «خزر تا خلیج فارس»

رالی تور گردشگری «خزر تا خلیج فارس»، پس از هفت روز پیمایش در مسیر کریدور شمال به جنوب ایران، با معرفی برترین‌ها به کار خود پایان داد.

به گزارش «دنیای سفر» از روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، ۶۰ دستگاه خوردو دودیفرانسیل حاضر در این رویداد روز پنجشنبه (۱۴ اردیبهشت) در بندر چارک سوار بر لنج‌های خودروبر و از طریق آب های نیلگون خلیج همیشه فارس به جزیره زیبای کیش رسیدند.

شرکت‌کنندگان در این رالی که به همت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و به مناسبت گرامیداشت روز ملی خلیج فارس برگزار شد، پس از بازید از جاذبه‌های گردشگری، طبیعی و تاریخی کیش، در کارناوال خودرویی به میزبانی کیشوندان بومی علاقه‌مند شرکت کردند و در پیمایشی نمادین، دور افتخاری در کنار خلیج فارس و در جزیره کیش زدند.

در ادامه، مراسم اختتامیه رالی با حضور محمدحسین صوفی مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، سعید پورزادی سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش، سرهنگ سیروس حسن‌زاده معاون فرهنگی اجتماعی پلیس راهور فراجا، برخی از مدیران و مسئولان و همچنین هنرمندان حاضر در رالی، در سالن خلیج فارس برگزار شد.

در این مراسم، گروه‌هایی که در پیمایش ۲هزار و ۳۰۰ کیلومتری، موفق به کسب کمترین امتیاز منفی بر اساس میزان مهارت و عملکرد در مسیریابی، نقشه‌خوانی، رعایت اصول رانندگی ایمن، مدیریت زمان و … از سوی داوران مستقر در ایستگاه‌های کنترل شده بودند، به عنوان برترین ها معرفی شدند.

بر این اساس علیرضا نعمتی راننده و محمودرضا عبادیان نقشه‌خوان موفق به کسب مقام اول، صدرا اسماعیلی‌فرد راننده و بهمن صالحی نقشه‌خوان مقام دوم و پیام نوربخش راننده و سمیره نوربخش نقشه‌خوان مقام سوم این دوره را به خود اختصاص دادند.

همچنین سام نوری راننده و هومن حسین‌نژاد نقشه‌خوان به عنوان برترین تیم در گروه هنرمندان رالی انتخاب شدند.

جایزه جوان‌ترین شرکت‌کننده رالی تور گردشگری «خزر تا خلیج فارس» به ارمیا زکی‌زاده و جام اخلاق ‌نیز به علیرضا اصلاحی راننده و سیده الناز احمدی نقشه خوان به دلیل حسن برخورد و تعامل، استفاده از پوشش‌های ایرانی اسلامی با پیام‌های مرتبط با خلیج فارس و رعایت شئونات و قوانین تعلق گرفت.

اجرای موسیقی محلی گروه بومیان کیش جمعه فرج، اجرای موسیقی اقوام ایرانی توسط گروه روناک، اجرای استند آپ کمدی توسط محمد حاجی زاده و … بخش‌های مختلف این مراسم بود که با استقبال شرکت کنندگان رو به رو شد.

گرامیداشت روز ملی خلیج همیشه فارس، معرفی جاذبه‌های بی‌شمار گردشگری، تاریخی و طبیعی کریدور شمال به جنوب ایران، ترویج فرهنگ اتومبیلرانی ایمن، توسعه فعالیت‌های اتومبیلرانی در کشور، توسعه سفرهای مسئولانه از مهمترین اهداف برگزاری رالی «خزر تا خلیج فارس» بود.

1