23 ژوئن 2024 - 20:03

اسکان مسافران نوروزی بوشهر در 400 خانه معلم

25 مارس 2023 - 19:50 dsfr.ir/272fm

مرکز رفاهی فرهنگیان خانه معلم بوشهر شماره ۱

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: تا روز گذشته، ۱۰ هزار و ۷۰ خانوار در 400 مدرسه ای که از سوی ستادهای اسکان آموزش و پرورش این استان برای ارائه خدمات رفاهی به گردشگران نوروزی در نظر گرفته شده است، اسکان یافتند.

به گزارش «دنیای سفر»، علی موحدی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: اگرچه اولویت اسکان در مدارس، مراکز آموزشی و پرورشی و اردوگاه های متعلق به آموزش و پرورش استان بوشهر به فرهنگیان اختصاص یافته اما در کنار آن شاهد استقرار کارمندان سایر دستگاه های دولتی و مردم نیز هستیم.

وی افزود: در اسفندماه سال گذشته موضوع اسکان را برای ۳۰۰ مدرسه برنامه ریزی کرده بودیم اما با توجه به پیش بینی ورود تعداد فراوان گردشگران نوروزی، ۸۰ مدرسه دیگر نیز به عنوان پشتیبان و ذخیره تجهیز کردیم اما با توجه به افزایش میزان مسافران نوروزی، تا روز گذشته ۴۰۰ مدرسه وارد مدار اسکان شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر تصریح کرد: آمارها تا روز گذشته نشان می دهد که مراکز اسکان این سازمان در همه شهرستان های استان بوشهر دارای رشد ۱۵ درصدی پذیرش گردشگر نوروزی نسبت به سال گذشته در طی همین مدت است هرچند این آمار در سه شهرستان بوشهر، گناوه و دیلم رشد دو برابری را نشان می دهد.

موحدی گفت: حدود ۹۰ درصد از پذیرش مراکز اسکان این اداره کل به شکل حضوری و مابقی اینترنتی بوده است.

1