9 ژوئن 2024 - 21:20
معاون زیارت استاندار خراسان رضوی خبر داد

مشهد مشکل اسکان ندارد

26 مارس 2023 - 10:10 dsfr.ir/cn0h1

مشهد مشکل اسکان ندارد
ایرنا
مسافران نوروزی در مشهد

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: از نیمه اسفند ماه تا پایان چهار فروردین امسال بیش از ۴.۴ میلیون نفر شب اقامت در مشهد و ۵.۱ میلیون نفر شب اقامت در خراسان رضوی داشته ایم.

به گزارش «دنیای سفر»، حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد ظهر روز پنجم فروردین ماه ۱۴۰۲، در جلسه ستاد خدمات سفر که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: روز گذشته ۵۳۷ هزار زائر ورودی به مشهد داشتیم. همچنین در روز گذشته به طور مجموع ۳۳۳ هزار و ۵۱۸ نفر از ظرفیت های اسکان مشهد استفاده کردند.

وی ادامه داد: از ۱۵ اسفند تا پایان روز گذشته پنج میلیون و ۸۰۰ هزار و ۱۸۷ زائر وارد خراسان رضوی و مشهد شده اند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش کمیته اسکان ستاد خدمات سفر، ظرفیت های اسکان رسمی مشهد در شب گذشته ۸۲ درصد، اسکان موقت ۷۴ درصد و اسکان اضطراری نیز ۲۸ درصد اشغال شده بود.

گنابادی نژاد با اشاره به نحوه فعالیت رستوران ها و هتل ها در ماه رمضان تاکید کرد: با همراهی فرمانداری مشهد، نیروی انتظامی و اتحادیه واحدهای صنفی تمهیداتی در رابطه با رعایت موازین شرعی در ماه رمضان پیش بینی شده که بر این اساس هیچ واحد پذیرایی در روزها اجازه فعالیت ندارد اما مجوز پذیرایی در واحدهای اقامتی به دلیل حضور زائران و مسافران داده شده است.

وی بیان کرد: امیدوارم با مجموعه تمهیداتی که ستاد خدمات سفر استان و مشهد در نظر گرفته، تا پایان نوروز و برقراری سفرها شرایط خوبی برای زائران و مسافران در مشهد فراهم باشد.

گنابادی نژاد تصریح کرد: گاهی در ساعات شامگاهی و به خصوص در خیابان های منتهی به حرم خودروهایی مشاهده می شود که زائران در خودرو در حال استراحت هستند. تاکید می کنم که ظرفیت اسکان مشهد به هیچ وجه کمبود ندارد و آماده پذیرایی از تمام زائران و مسافران است. برخی زائران بنا بر اقتضای شرایط خود ترجیح می دهند از ظرفیت های اقامتی استفاده نکنند.

1