22 مارس 2023 - 14:55
رییس جامعه تورگردانان ایران:

فرصت معرفی ایران را از دست داده ایم

30 ژانویه 2023 - 22:00 dsfr.ir/gc05g

فرصت معرفی ایران را از دست داده ایم
آژانس عکس تهران
بازدید شهردار مونترال از موزه ملی ایران

رییس جامعه تورگردانان ایران گفت: پیش از این در بیشتر نمایشگاه های خارجی و بازارهای جهانی حضور داشتیم اما متاسفانه در سال های اخیر تحت تاثیر کرونا و سایر اتفاقات تحمیلی فرصت معرفی ایران در عرصه های جهانی را از دست داده ایم.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ابراهیم پورفرج در نشست آموزشی صندوق ضمانت صادرات ایران، گفت: فعالیت تورگردانان در قالب صادرات از سال ۸۴ پذیرفته شده است و هم اکنون به دلیل ارزآوری از مالیات معاف شدیم. صنعت گردشگری تحت تاثیر مستقیم اتفاقات محیطی است و در سال های گذشته آسیب و خسارات بسیاری را متحمل شده است.

او با بیان این که صندوق ضمانت صادرات ایران می تواند در زمینه های مختلف یاری گر دفاتر خدمات مسافرتی برای ورود گردشگران به کشور باشد، تاکید کرد: نیاز است تا به تورهای ورودی کمک شود تا ما بتوانیم دوباره به بازارهای جهانی گردشگری ورود جدی داشته باشیم.

رییس جامعه تورگردانان چندی پیش با اشاره به رکود سفر در پاییز ۱۴۰۱، به رسانه ها گفته بود: برای سفر به ایران در فصل بهار هنوز از سوی گردشگران خارجی رزروی انجام نشده است و آژانس های خارجی تور ترکیه، عمان، دبی و آذربایجان جایگزین تورهای ایران کرده اند.

به گفته پورفرج، تعداد اندکی از گردشگران کشورهای همسایه که به انگیزه زیارت به ایران سفر می کنند، به اندازه گردشگران دیگر کشورها، درآمدی برای کشور تولید نمی کنند.

1