16 آوریل 2024 - 23:20

کشف بیش از ۲۵۰ شیء در کشتی تاریخی

27 دسامبر 2022 - 12:00 dsfr.ir/ug2tz

کشف بیش از ۲۵۰ شیء در کشتی تاریخی
wikimedia.org
نقاشی از یک کشتی قدیمی کانادایی

باستان شناسان در کانادا ۲۷۵ اثر تاریخی را در بقایای یک کشتی قرن نوزدهمی کشف کردند.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از آرت نت، کاوش گران با بررسی کشتی «اچ ام اس اربوس»در آب های نزدیک منطقه «جیجوی هیون» واقع در کانادا بقایای ۲۷۵ شیء از جمله یک دفترچه چرمی را کشف کردند که ممکن از دست نوشته های خدمه کشتی در آن وجود داشته باشد.

 دو کشتی «اچ ام اس اربوس» و «اچ ام اس ترور» در سال ۱۸۴۵ میلادی با ۱۲۸ خدمه برای یک سفر اکتشافی به سمت شمالگان حرکت کردند. یادداشتی که از آن سال کشف شده است جرئیات شکست این سفر اکتشافی را شرح داده است. هر دو این کشتی ها در یخ گیرافتادند و هیچ بازمانده ای کشف نشد.

کشتی «اچ ام س اربوس» در سپتامبر ۲۰۱۴ میلادی به طور معجزه آسایی کشف شد و از آن زمان تاکنون باستان شناسان وضعیت آن را به طور منظم بررسی کرده اند. کشتی «اچ ام اس ترور» نیز دو سال بعد در فاصله ۷۲ کیلومتری این کشتی کشف شد.

امسال دومین فصل از کاوش کشتی «اربوس» محسوب می شد. شنا در آب های شمالگان فقط در مقطع کوتاهی از سال ممکن است. در سال ۲۰۲۲، کاوش گران برای نخستین بار به کابین مسوولان کشتی وارد شدند. در جریان نخستین کاوش کشتی «اربوس» در بهار سال ۲۰۱۵ فقط تعداد کمی اثر تاریخی از جمله چند ظرف آشپزخانه کشف شد.

1