16 آوریل 2024 - 16:01
معاون وزیر میراث فرهنگی:

باغ اکبریه کانون گردشگری بیرجند باشد

29 نوامبر 2022 - 15:00 dsfr.ir/s20g4

باغ اکبریه کانون گردشگری بیرجند باشد
دریافتی
باغ اکبریه بیرجند در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: باغ و عمارت اکبریه باید کانون گردشگری بیرجند باشد.

به گزارش «دنیای سفر»، مریم جلالی، روز دوشنبه ۷ آذر در جریان بازدید از نمایشگاه ملی صنایع دستی در بیرجند و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: باغ و عمارت جهانی اکبریه باید با هم افزایی همه دستگاه‌ها به مرکزی برای تجلی فرهنگی از همه ساحت ها تبدیل شود.

وی، میراث فرهنگی را داشته‌ای عظیم خواند و یادآور شد: همه ما موظف به حفظ و احیای میراث فرهنگی هستیم و نباید بگذاریم هیچ آجری، خشتی، درختی و بنایی که از فرهنگ ما به ارث رسیده، دچار خدشه شود.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تأکید بر اینکه مراقبت به معنای ایستایی نیست، یادآور شد: مراقبت از میراث فرهنگی به معنای ایجاد اتفاقات خوب در راستای پویا کردن آنهاست.

جلالی ادامه داد: اتفاقی که باید بیفتد این است که با همگرایی همه حوزه ها، صنایع دستی، مناسک، آداب، رسوم، داشته‌های طبیعی و کشاورزی در خدمت یک مکان به معنای باغ اکبریه بیاید.

وی با اشاره به تدبیر استان مبنی بر ورود بنیاد مستضعفان به طرح بهسازی باغ و عمارت اکبریه، بیان کرد: این ابتکار دولتمردان و ایجاد هم افزایی بین دستگاهی، میراث فرهنگی را موظف می‌کند به عنوان ناظر بومی، قوانین، پروتکل‌ها و دستورالعمل‌هایی که برای حفظ هر میراث ضروری است را رعایت کند که این تحولات و هم افزایی دستگاه‌ها و نهادها باعث رونق بیشتر باغ اکبریه خواهد شد.

1