23 ژوئن 2024 - 17:56

درخواست لهستان از روسیه برای بازگشت نقاشی های غارت شده

16 سپتامبر 2022 - 09:00 dsfr.ir/kg8jz

درخواست لهستان از روسیه برای بازگشت نقاشی های غارت شده
euronews.com
Poland wants Russia to return paintings looted during WWII

مقام های لهستان قصد دارند به طور رسمی از روسیه بخواهند چند تابلو نقاشی غارت شده را به این کشور بازگرداند.

به گزارش «دنیای سفر» و به نقل از گاردین، وزیر فرهنگ لهستان اعلام کرد، این کشور قصد دارد درخواست استرداد هفت تابلو نقاشی که در موزه ای واقع در مسکو نگهداری می شوند و در طول جنگ جهانی دوم توسط ارتش سرخ غارت شده بودند را به طور رسمی مطرح کند.

وزیر فرهنگ لهستان بیان کرد که حدود ۲۰ درخواست از مسکو که پیش از این برای بازگرداندن هزاران اثر ربوده شده دوران جنگ مطرح شده بود، هیچ نتیجه ای نداشته است.

درخواست جدیدی که به صورت رسمی مطرح خواهد شد به بازگشت هفت تابلو نقاشی مربوط می شود که توسط هنرمندان ایتالیایی نقاشی شده اند و اکنون در موزه هنرهای زیبای پوشکین واقع در مسکو نگهداری می شوند. قدمت این نقاشی ها به قرن ۱۴ میلادی تا ۱۸ میلادی بازمی گردد.

پیش از شروع جنگ جهانی دوم این نقاشی ها در مجموعه خانواده «Czartoryski» نگهداری می شدند.

به گفته وزیر فرهنگ لهستان، نمی توان به آسانی تخمین زد چه تعداد اثر هنری و فرهنگی لهستان در طول اشغال این کشور توسط نازی ها و نیرورهای شوروی ربوده شده است، اما در آن زمان گمان می رفت موزه های لهستان حدود نیمی از مجموعه هایشان را از دست داده باشند.

لهستان از سال ۲۰۱۶ تاکنون بیش از ۶۰۰ اثر فرهنگی غارت شده را پس گرفته است اما هیچ یک از این آثار از روسیه به لهستان تحویل داده نشده اند.

1